Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel lehetne hatékonyan...

Mivel lehetne hatékonyan leszedni az üvegfestéket fa ajtóról, illetve üvegről?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban teleragasztgattam az egész ablakomat és ajtómat ilyen matricákkal, ennek azonban már legalább 8 éve. Szeretnék megszabadulni tőlük, de nem tudom hogyan, illetve mivel lehetne, lekaparni lehetetlen. Nincs külön erre valamilyen oldó anyag?
2010. jan. 10. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Festékboltban kb. száz forintért lehet kapni üvegkaparót, gyönyörűen "letolja" az üvegről a matricát. Nem karcolja az üveget. Eleinte én is féltem, mert Velux ablakaink vannak, de már évek óta ezzel kaparom le róluk az üvegmatricát, amit a család gyerekei csinálnak nekünk minden évben :)


Szerintem fáról is le fogja szedni... ha az üvegről sértetlenül leszedi...

2010. jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kipróbálom, valahol olvastam már ezt a kaparós módszert, veszek is egyet, csak az ajtómban nem bízok, félek hogy lakkal együtt jön le :S Különböző marószerekről is hallottam, de ebben sem vagyok biztos, hogy jót tesz, minden esetre megfogom próbálni, hát ha jó az ajtóra is.
2010. jan. 10. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:
A körömlakk lemosó, aceton oldja az üvegfestéket. Én már ruhámból is szedtem ki így. A zománc festéket nem oldja szerintem, legfeljebb kipróbálod egy nem túl látszó helyen az ajtón.
2010. jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos kaparni az ajtómat nem lehet... sikerült megfigyelnem hogy a drágább üvegfesték "pácostól" jön, míg az olcsóbbat simán le lehet húzni. A rossz az, hogy vegyesen használtam őket, így egyiknek fele lejött, másik fele nem. Inkább rajtahagyom, és majd kitalálok rá valami dekorációt... :S Se vízzel se hajszárítóval nem sikerült (ezeket is olvastam)
2010. jan. 10. 18:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor pácolva van az ajtó, nem mázolva?
2010. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Hát, az üvegről tuti hogy lejön kaparással.. az ajtóban én sem vagyok bizti, én még oda nem mertem ragasztani üvegmatricát... anyu szerint nem véletlenül "üveg"matrica... de hátha lesz rá valakinek valami okos(abb) ötlete! :) Sok sikert a takarításhoz :)
2010. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Őő... igen azt hiszem, bár nem vagyok teljesen képben ezekkel a fogalmakkal. Azért félig már felvilágosítottak róla, hogy mi az amivel véletlenül se próbálkozzak az ajtón, ez volt a kaparás, illetve különböző oldószerek használata. Igazából, amikor odakerült én sem gondoltam, hogy valaha is le szeretném majd szedni, így vígan ragasztgattam... Most már valami olyan megoldáson töröm a fejem, ami egyszerűen csak eltakarja ezeket, feladtam. (bár ha valaki tud még valamit, akkor nagyon várom). Egy óra alatt kb kapargatással, az ablakomról sikerült eltávolítani, úgyhogy köszönöm a tippet :)
2010. jan. 11. 00:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a körömlakklemosónak nem lenne szabad a pácot bántania. Viszont azt el tudom képzelni, hogy az üvegfestékben lévő színező beleivódik a fába és azt nem lehet leszedni, max. ha lecsiszolod és újra pácoljátok.
2010. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!