Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha én napelemet szeretnék...

Ha én napelemet szeretnék felszerelni a házhoz akkor azt úgy hol lehetne olcsobban beszerezni és felszerelni?

Figyelt kérdés
ha van rá valami szabály ami korlátozza akkor azt is lekéne irni előre is köszönöm

2014. aug. 5. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mi az ügyintézés folyamata, az az EON honlapján elég szépen össze van foglalva. A jobboldali menűben ott van letölthető pdf-ben az igénybejelentőtől a csatlakozási dokumentáció mintáig minden.

[link]


Hol lehet olcsón beszerezni? Hát ezeket az ár összehasonlító oldalakat kellene használni, mint amilyen az árgép is.

[link]


És persze a napelem egyenáramából egy inverter segítségével lesz hálózati 230V, szóval az is kelleni fog.

Nem tudom mennyire értesz mindehhez, de itt azért komoly villanyszerelési ismeretek kellenek...

2014. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Napelemeket jó felrakni, áramköltségemet lenullázta, de a magyar szabályzások miatt ha egyedül vágsz neki akkor sokkal nehezebb. Én egy profi csappattal csináltattam az egészet. [link] Ők vállalták az egész folyamat menedzselést, mindenféle papírt kért a az ELMŰ még az előtt, hogy bármi történt volna.

Ahogy néztem ha magad veszed meg a paneleket akkor lehet hogy spórolsz. De de később sokk keletlenségtő óvod meg magad ha van valaki aki ezt tudja csinálni helyetted.

2014. aug. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!