Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hasznos-e az ablak utólagos...

Hasznos-e az ablak utólagos hangszigetelése kutyaugatás ellen?

Figyelt kérdés
Olvastam utólagos hangszigetelésről, és talán ki is adnék érte annyi pénzt, ha biztosan tudnám, hogy a szomszéd vonyító kutyájának éjszakai koncertjét úgy letompítaná, hogy végre tudjak aludni. Műanyag ablak van redőnnyel,de nagyon behallatszik. Inkább beruházok, mintsem a szomszéddal veszekedjek. Füldugó nem használ, és - bár olvastam, hogy hasznos - tojástartót nem igazán tudnék felrakni szigetelés gyanánt. Vagyis, el sem bírom képzelni, hogyan kivitelezhető.
2010. jan. 12. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Fogj egy shotgunt, és lődd szét a kutyát.
2010. jan. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
50%
Én inkább szerencsétlen állatnak segítenék egy normális gazdát találni akinél nem unatkozik/fél vagy akármi amitől vonyít és aki megneveli...
2010. jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Én is ilyen helyzetben vagyok 1 kutyája volt a szomszédnak és mondtuk, hogy csináljon vele valamit este , hogy ne ugasson ennek ellenére tegnap hozott egy másik bunkó kutyát és ketten ugatnak mostantól.
2010. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

19.19 valóban alkalmatlanok kutyatartásra, de ezt mégsem mondhatom nekik. Meg hát, azt találnák mondani: azért van a kutya, hogy ugasson.

3. sajnállak:( aki alszik, mint a bunda, nem tudja, mennyire megkeseríti az ember életét (éjszakáját), és kihat az egész napjára.

2010. jan. 12. 20:04
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Én ezért is útálom a kutyákat, mert olyan ostobák, hogy alapjáraton, látszólagos ok nélkül képesek több órán át ugatni.

Én is néztem már ezt a szigetelést, talán a gyártó-kivitelezővel kellene beszélned. A Bp-n a repülőtér melletti lakásoknál bevált. Amit én néztem, az egy plusz réteg üveg, amit ráraknak. Ezek a műanyag ablakok semmit sem érnek és a redőny meg még annyit sem.

2010. jan. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam még, hogy syloplast-tal végig húzom a tok és a fal közötti repedést. Addig is marad a füldugó:(
2010. jan. 15. 13:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd, én erre gondoltam:

[link]

2010. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) én is láttam ezt az oldalt, jónak tűnik (bár nem tudom, kutyaugatás hány decibellel csökkenne).Mondjuk, eleve gáz, hogy kiadásokba verném magam (a füldugótól egész nap kóválygok, de legalább aludtam), mintsem a szomszédnak szóljak. Lehet, hogy elsőre szót értenénk, de ha bután reagálna, az semmi jót nem szülne.
2010. jan. 16. 09:18
 9/10 anonim válasza:
44%

kikell nyírni a kutyát!


majd utána rájön hogy csak el kellene némítania a kutyáját!

2010. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Sajnos az a legnagyobb probléma, hogy Magyarországon egy adófizető állampolgárnak nincs joga szabadidejében pihenni. Pl. Németországban, ez másképp működik: Ha valakit zavar a szomszéd antiszociális viselkedése (pl. kutyájuk gyakori ugatása), akkor a bejelentést követően figyelmeztetést kap a renitens személy. Amennyiben nem változtat magatartásán, az erre hivatott szerv elviszi a kutyát, az állatorvos elvágja a hangszálait, majd a tulaj átveheti ebét, fizetve természetesen a műtéti költségeket és a néhány ezer eurós büntetést.

Magyarországon ha valaki bíróság elé visz egy "kutyaügyet", a pert bizony az alperes fogja megnyerni, hiszen a (a bíró szavait idézve) -"a kutya azért van, hogy ugasson"-

Ez kérem Magyarország. Ahogy szoktam mondani: egyedi állatkert...

Én magam is nehezen tudom eldönteni, hogy a szomszédunkat is likvidálni kéne, vagy csak a kutyáját...

2011. febr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!