Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem világít az elvileg...

Miért nem világít az elvileg foszforeszkáló festék amit vettem?

Figyelt kérdés
Narancssárga színű, akril festék...festettem pöttyöket egy befőttes üveg belsejébe, dekorálgattam, hogy majd este világít, erre hiába csukom le a villanyt, nem világít..még az eladótól is megkérdeztem hogy és ugye világít a sötétben? Aztmondja igen...mit ronthattam el??
2014. aug. 25. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy világítson, előtte megfelelő mennyiségű megvilágítást kell, hogy kapjon. Tedd ki a napra vagy erős fénybe egy időre.
2014. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az foszforeszkál és nem világít. Szóval előbb etesd meg sok sok fénnyel.
2014. aug. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pedig ezek a festékek már 20 éve működnek a piacon. Nem fogja kiégetni a szemed, de egy feliratot el lehet olvasni vak sötétben.
2014. aug. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De egész délután feltöltődhetett volna,mert kint volt a napon...és semmitse világított este..
2014. aug. 26. 10:15
 5/9 anonim ***** válasza:
nem is fog. FOSZFORESZKÁL
2014. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de semmi kis fénye se volt na :D
2014. aug. 26. 11:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Valamikor a háború után volt divatban fluoreszkáló villanykapcsoló. Kb. olyan ennek a festéknek is a fényereje. A telken 20 éve ilyennel írtuk ki a címünket és 20 év után is működik.
2014. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy kicsit se foszforeszkál. Semmi. Am az van ráírva h akryl hobbi festék, tetejére meg filccel egy nagy F betű. Vagy nem simán festeni kellett volna vele hanem kis vízzel elkeverni? Mert az volt ráírva h vizes alapú.
2014. aug. 28. 09:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Annyit próbálj már ki légyszíves, hogy egy ócska kerámia vagy üveg pohárnak a külsejére tégy egy pacát ebből a festékből, és tedd ki a napra, majd pár óra múlva egy teljesen sötét helyen ellenőrizd. Mondjuk egy gardróbban, vagy szekrényben, vagy ablak nélküli helyiségben.

Van egy olyan gyanúm, hogy a befőttes üveg BELSEJÉBEN nem kapja meg azt a hullámhosszúságú fényt, amitől foszforeszkálni tudna...

2014. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!