Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egysoros blokktégla fal sima...

Barbara94 kérdése:

Egysoros blokktégla fal sima vakolattal mennyire hőtartó? Sos

Figyelt kérdés
Blokktégla falú bevakolt melléképületet szeretnék télen is lakásnak használni. Két kisebb helység. Régen kamra és keltető volt ott. Kamrának nem felelt meg, főleg nyáron. Annyit tudok h pár db kar vastag ággal is hamar bemelegszik télen az egyik helység, viszont azt nem tudom meddig tartható bent ilyen falnál. Milyen szigeteléssel oldhatnám meg, ami nem is túl drága? Max még két évig akarok itthon maradni. Viszont 20 évesen igénylem a szeparált életet. Plusz szoknám az önfenntartást. Kérdező:20 éves lány aki a fél életét koleszbam töltötte és és régóta én fizetek magamnak szinte mindent(enni itthon eszek). Vakolni tudok és alapszinten értek a felújításokhoz.

2014. aug. 31. 00:28
 1/2 anonim ***** válasza:

minél nagyobb a tömege, annál jobb a hőtárolása. lényeges lenne a tégla fajtája. ha kisméretű, akkor jó, ha lyukacsos, akkor nem sok. de a jó hőtárolók rossz hőszigetelők is egyben. így külső hőszigetelés oldaná meg a problémádat.

nem túl drága hőszigetelés lenne a szalmabála, ami 2 évig kibírja, ha rosszul is van kivitelezve, és vályoggal tapasztva kívülről. 50% marhatrágyával keverve a vályogot, jó időjárástűrő is lenne. 2 év után pedig szétszedhető és eltüzelhető v felhasználható másra.


ennél olcsóbb egyszerűbb hőszigetelést nem találsz.

2014. aug. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Max. két évig nem fog megtérülni egy komolyabb hőszigetelés.


A blokk téglában van sokféle. Hőszigetelés szempontból láttam már gyengén megépített házat blokktéglából. Például B30-as téglából 20 cm vastag falat húztak fel.


[link]

2014. szept. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!