Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan készítsem elő a mart...

Hogyan készítsem elő a mart mdflap felületet zománcfesték felhordása előtt?

Figyelt kérdés
Selyemfényű zománcfestékkel szeretnék lekenni egy cnc marógéppel megmunkált fafelületet, ami mdf lapból van. A probléma az, hogy a marásoknál festés után a felület kiszőrösödik, nem egyenletes. Festékszóróval, és ecsettel is próbálkoztam, a felületet átcsiszoltam előtte 800as, és 2000es papírral, ennek ellenére sem javult. Alapozót nem használtam, csak a festéket vittem fel rá. Mi lehet a probléma? Ha szükséges, milyen alapozót kellene használnom? A zománcfesték csiszolható/polírozható e száradás után?

2014. szept. 1. 18:56
 1/5 dirtboy ***** válasza:

az a gond hogy hiába csiszolod mikor lefújod nedvessége vesz fel amitől kifog szőrösödni.

lakkozott fánál előre szokták nedvesíteni őket és lepolírozni majd úgy rá a lakk,ekkor már nedves valamilyen szinten és mivel le is lett polírozva már nem szőrösödik ki.

te csinálhatod úgy is hogy alapozót felfújod aztán lepolírozod simára és úgy fested le.

2014. szept. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 supra01 ***** válasza:

Szia!

Már le van festve az egész, vagy még csak próbálkozol?

2014. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha simára akarsz egy fát simizni, azt előtte megnedvesíted, attól megduzzad, és lesimizheted, majd szép sima lesz. Az mdf-nél is picit hasonló a dolog, de az első elég jól leírta. Alapozó meg mindenhová kell. Csiszold le, és kezdd elölről.
2014. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Próbálkozok folyamatosan. Elsőre amit martam, bevittem a festékboltba, ott azt mondták, hogy jó lesz, nagyon sima, mehet rá egyből a zománc festék. Ecsettel kentem, az nem jött össze, kiszőrösödött. Második körben martam egy új lapot, nagyon alaposan megcsiszoltam, szórópisztollyal fújtam, kevésbé lett szőrös, de ezt sem lehet jónak nevezni. Ma elmentem egy másik boltba, martam egy másik lapot, lekentem univerzális alapozóval, ezt ajállották, holnap megcsiszolom simára, és újra lefújom, remélem az úgy már jó lesz. Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 2. 19:14
 5/5 supra01 ***** válasza:
Mi úgy szoktuk, hogy egy sima alapozó lakkal bekenjük, ecsettel. Megszárad, megcsiszoljuk 220 papírral, és jöhet rá az alapozó. Azt is megcsiszoljuk, majd jöhet a fedő festék. Mi PU festéket alkalmazunk.
2014. szept. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!