Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Stihl fs 36 fűkasza miért fullad?

Stihl fs 36 fűkasza miért fullad?

Figyelt kérdés
Tavasszal vettem ezt a fűkaszát. Nem tudtak az előéletéről semmit. Új a gyertya, tiszta a levegőszűrő. Indul pöcc-röff lehet vele vágni, mindig jól működik, kivétel, ha tele van a tank! Mitől lehet, hogy tele tankkal felpörög a gép, és ha gázt adok neki egyből lefullad. Ha nem adok gázt neki, akkor idővel leáll. Aztán elindul, de ismét ezt csinálja. Ha oldalra fordítom akkor visszaáll az alapjárat, és megint jó. Csak ugye oldalt tartva nem annyira jó vele vágni!
2014. szept. 8. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem tele tanknál nem tudja szívni a benzint mert nagy a vákum
2014. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
légszűrő nincs eltömődve?
2014. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A levegő szűrő nincs eltömődve, azt még tavasszal kitisztítottam, de nem is volt szutykos,és akkor nem csak tele tanknál csinálná, hanem mindig. Én is gondoltam vákuum problémára, viszont azt nehezen tudom elképzelni, hogy gyárilag is ilyen lenne. Van rajta pumpa, amit ha megnyomok akkor a tankba bejövő kis csőből spricceli a benzint. Esetleg ha sok benzin van a tankban, akkor itt vissza tud folyni??? Ekkor sokat kap, ezért pörög fel, ha meg gázt adok neki akkor még többet??? Mondjuk úgy pörög mint amikor már kifogy a tank, lehet hogy keveset kap???
2014. szept. 8. 22:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy ilyen, akkor ne tölts bele sokat.
2014. szept. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az a kis "pumpa" arra van, hogy indítás előtt felpumpáld benzinnel a rendszert. DE attól, hogy van egy X literes tankja nem kell teletölteni, Nézd meg a leírásban mennyit kell beletölteni. Ha nincs leírás keress neten. Milyen keveréket használsz bele?
2014. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amióta rájöttem miért csinálja, azóta természetesen nem teszem tele a tankot. Sőt, az túlzás, hogy tele van, mert mikor épphogy meglátom a benzinszintet, akkor befejezem a töltést. Ha kicsit többet rakok bele(és még férne bele) akkor már fullad.(előtte se csordultig raktam) A pumpát tudom mire való, és, hogy működik. 1:50-es keverékkel használom. Az olaj pedig HP Ultra! Amúgy néha használok Fs 130-t, és van még nekem egy Ms 170-es fűrészgépem is. Egyiknél se tapasztaltam ezt a problémát. Engem nem zavar, mert "tudom hol a határ". Viszont el szeretném cserélni, vagy adni és venni kétkezes fűkaszát, mert ez kicsit kényelmetlen. Csak teljesen tökéletes hibamentes gépet szeretnék eladni, ne az legyen, hogy jól átbaltáztam a vevőt, aztán hívogat, hogy nem jó a gép! Ilyet nem szeretnék. Teljesítményre nekem megfelelő ezzel nincs gondom, mindig indul pedig 13 éves!!!
2014. szept. 9. 18:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha van a környékeden szervíz vagy hasonló gépekkel foglalkozó üzlet érdemes őket megkérdezni a jelenségről hátha pofon egyszerű a megoldás
2014. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 V.Joe válasza:
Nekem ugyan ezt csinálja a stihl sövényvágó. Tele tankkal fulladozik, mintha ki akarna ürülni, aztán kb. a tank felétől abba hagyja. Hiába veszem le a sapkát, hogy kapjon levegőt, akkor is csinálja. A gép kb. 10 órát üzemelt, vadi újan vettem. A szakszervizben azt mondták, hogy rossz benzint használok bele. Az összes gépembe ilyen benzint használok, egyikkel sincs ilyen gond. Te rájöttél, hogy mitől van ez a jelenség?
2015. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!