Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Jó ötletetek? Régi bútorlap...

TappancsMancs kérdése:

Jó ötletetek? Régi bútorlap szekrény furnér hátula lejött, vissza kéne tenni.

Figyelt kérdés
U szegekkel van (szögletes kapcsok) felfogatva de szétment a felénél maga a hátsó 5mm furnér. Ilyen szögletes tűzőkapcsokkal van volt fent. De tudjátok az mennyit ér neki ha kiszedegetem és arrébb teszem. Régi vacak de nincs más hogy lenne érdemes erősebben tartósabban megcsinálni?

2014. szept. 15. 17:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Mennyire lenne tartós ha visszaszögelném? Gondolom semmit?
2014. szept. 15. 18:03
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a legközelebbi barkácsboltba, veszel kb 5 dkg hátfalszöget (20 vagy 25 mm hosszú, kék fejű) és gyönyörűségesen visszaszögeled, jobb lesz, mint új korában. Arra figyelj, hogy a szekrény oldalai derékszögben legyenek, különben nem fognak az ajtók jól működni. Ha ennél is tartósabbat szeretnél, veszel megfelelő számú 3*35 facsavart, plusz ugyanannyi hozzá való kúpos alátétet és szögelés helyett csavarozol. De elsőre elég lesz a szög is, feltéve, hogy nem szokásod betaposni a holmikat a szekrénybe.:)
2014. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Csavar jobbnak tűnik és az van is elég sok, alátét nincs. Előfúrjam a bútorlapok szélén? Nem tudom szétfeszítheti e?
2014. szept. 15. 20:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Megvan :) kúposalátét nincs de végigrakom fenyő léccel abba szépen bemegy a csavar feje. Az meg van.
2014. szept. 15. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen vékony csavar nem feszíti szét. Én is ilyesmi méretűvel csináltam tavaly.
2014. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az is megteszi, de akkor a léc vastagságával növeld a csavar hosszát.
2014. szept. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
kend előtte körbe szaniterszilikonnal a hátlapot, ha lejön, vagy ha ki tudod feszíteni.
2014. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mind hasznos volt. A szilikon a szélekre gondoltad? Ez a darab már megvan de lehet még másik is.
2014. szept. 20. 21:00
 9/9 anonim ***** válasza:
A két lapfelület közé. Még szegelés előtt matyizd be vele, a szegeléssel szépen ki fog nyomódni belül is, kívül is. Hangszórót is így kell-ene összerakni.
2014. szept. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!