Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elkezdenék barkácsolni/összesz...

Elkezdenék barkácsolni/összeszerelni ezt-azt otthon, de tejesen kezdő vagyok és tanácstalan. Milyen alapszerszámok kellenek?

Figyelt kérdés

Asztalt, széket, könyvespolcot szeretnék összerakni, illetve esetleg polcokat feltenni.

Kezdetnek ennyit gondoltam de még soha nem barkácsoltam, cikinek érzem, hogy nem tudok.

Nem találtam semmi jó leírást a neten a kezdő lépésekről. Nem ismerek senkit aki megmutathatja sajnos, vagy aki tudná annak "nincs ideje". Elmentem pár barkácsáruházba, de ott se segített senki, és van vagy félezer csavarhúzó meg szög meg mindenfajta, kicsit elszontyolodtam, hogy én ezt sose fogom átlátni.

De szeretném, úgyhogy kérlek segítsetek!


2014. szept. 30. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak összeszerelni vagy elkészíteni?


Mert az összeszereléshez elég egy sima meg egy csillagfejes csavarhúzó és egy kalapács... (Én nem szoktam nézegetni külön a méreteket, a kisebbek közül szoktam választani, ha új kell. De egy csomó különböző kinézetű, ámde azonos fejű csavarhúzó van, szóval ne ijedj meg, csak nézz körül alaposan.) A polcfelrakáshoz meg egy fúró kell pluszban és pár tipli...


Elkészíteni már sokkal bonyolultabb lehet. Anyagtól függően szükség lehet különböző vágóeszközökre és tárcsákra, de ez attól függ, hogy mit és miből akarsz készíteni.

2014. szept. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

[link]


kezdetnek k.b. ennyi kell, aztán innét jut el az ember a "tele a tároló azzal, ami már nem fér el a garázsban" állapotig.

2014. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kis Makita fúróm, csavarhúzók (a párom azóta vett egy rendes dugókulcskészletet, hasznos, de többnyire remekül megvagyok nélküle. ha unom a csavarozást, amihez van egy kis kézi csavarozóm is, akkor a Makitát használom bitfej adapterrel :) van egy súlya neki, nem is tud megcsinálni mindent, de nekem poén), dekopírfűrészem s egy ideje csiszolóm is. Flex is van, de azt nem használom barkácsolásra, nem arra való :D


Nos, nálam úgy kezdődött, hogy vettünk egy házat és bár ifjú volt, a szigeteléshez s más okból is nagyrészt szét kellett verni és ujjáépíteni, rengeteg fahulladék maradt a tetőből. Plusz egy új ház, amiben jól néznének ki a gipszkarton polcok... Pár láda sem árt... Vonzott a dolog.

Lassan haladok, kézügyességem és pontosságom és türelmem sosem volt, de nem baj :)

A net tele van oldalakkal, ahol vázlatosan elmondják, hogyan lehet mit csinálni, én leginkább a saját fejem után megyek. Egy láda esetében az is elég :) Megtervezem, lemérem, levágom, összeszerelem... Néha hibát követek el s abból tanulok :) Pl. a deszkákat most már előfúrom, mert a csavarok éppúgy szétfeszítik őket, mint a szegek, ez utóbbit amúgyis csak a kinti, legalsóbb szintű barkácsoláshoz használom, pl. van 2 borzalmas tákolmány, ami az égetendő fákat tartalmazza s ők maguk is égetendő fából összeszegezett darabok, a szépség és a pontosság nem volt szempont :)

De tényleg, bizonyosan rengeteg infó van a Neten. Igazából ha van tervrajz valamihez (de pár jó fotó is megteszi), akkor sok kérdésed már nem lehet, arra a méretre kell vágnod, oda kell tenned a csavarokat, ahova...

De lehet, hogy én gondolkodom egyszerűen.


Nyilván egy magas szinthez más kell, pl. iskolák és gyakornokoskodás, de az elején még egy asztalt is soknak tartok, főleg, ha tényleg iszonyúan kezdő az ember. Raklap, láda, kis állópolc, ezek megfelelőnek tűnnek :)

2014. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 puritan ***** válasza:

- 3-4 lapos (normál) csavarhúzó kicsitől a nagyobbig

- 3-4 csillagcsavarhúzó kicsitől a nagyobbig

- kalapács

- kombinált fogó

- oldalcsípő fogó

- Egy egyszerű, olcsó villanyfúró

- fúróhegy készlet 2-10mm ig

- néhány vídiás fúró, 4,6,8,10 mm-es

- villáskulcs készlet 6-22 mm-ig


Nos, ezek beszerzése a leírt sorrendben célszerű.

Szükség lesz még 6,8,10-mm-es műanyag tiplikre, különböző méretű facsavarokra.

Kezdetben ettől több nem kell. Semmiből nem kell drága profi szerszámot venni, az ráér később.

Ha ezekkel elboldogulsz, akkor érdemes továbblépni.


Az semmiképpen ne vegye el a kedved, hogy a barkácsáruház polcain levő töménytelen mennyiségű cucc töredékéről sem tudod, hogy mire való. Ezzel a legnagyobb ezermesterek is így vannak. Csak olyasmit vegyél meg, amiről tudod hogy mi, és hogyan kell használni.

Biztos, hogy kezdetben sok minden nem fog elsőre sikerülni, de nem baj, ez legalább arra jó, hogy magadtól jössz rá, hogy valamit hogyan lehet, és hogyan nem lehet megcsinálni. Ez a tapasztalat.


Van még valami, ami feltétlen szükséges a barkácsoláshoz. Józan paraszti ész, és minimális műszaki érzék. Ezeket nem lehet megvenni a Praktikerben, ezek adottságok. Vagy van, vagy nincs.


Azért kíváncsi lennék rá, hogy ki szeretne megtanulni barkácsolni.

:-)

Fiú vagy, vagy lány? Milyen idős? Mivel foglalkoztál eddig?

2014. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!