Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék egy kocka-kockában-t...

Szeretnék egy kocka-kockában-t készíteni. Marással is elvégezhető a műveletek, vagy csak esztergálással?

Figyelt kérdés
Maráshoz hosszlyukmaróval csinálnám, bár a sarkokat nem tudom hogyan törném le(belső kocka csücskeit). Esztergálásnál furatot kell esztergálnom akkor, de előtte fúrni kell. Hogyan tudnám egyszerűen megoldani és mivel tudnám a csücsköket levágni?

2014. szept. 30. 19:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Tanuló vagyok, 1 éve tanulok gépi forgácsolónak.
2014. szept. 30. 19:34
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a téma szakértője, tehát lehet, hogy jobb ötletet is írnak, én így csinálnám:

1. Egy egyenes végű esztergakéssel megcsinálnám a furatot.

2. Egy L-alakú késsel csinálnék bent egy beszúrást, ami kiszabadítaná a sarkokat. (Legjobb talán, ha hegyes háromszög alakú az L vége, az egyik természetesen párhuzamos a furat végével.)

Minél kisebb az eredeti lyuk, és minél mélyebb a beszúrás, annál látványosabb lesz a dolog.

2014. szept. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Fogadok még további ötleteket!
2014. okt. 1. 05:39
 4/4 anonim válasza:
Ha marón szeretnéd befejezni a műveletet, akkor be kell szerezned egy T marót. Én is azzal csináltam.
2015. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!