Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Straus austria láncfűrészről...

Straus austria láncfűrészről vélemények?

Figyelt kérdés

Vásár végén már 10-12 ezeré az ember után dobják.

Aztán vennék egy bontatlan csomagolásút. Évente 1-2 alkalommal lenne csak használva, de akkor se valami nagy szinten.

A stihleket is megnéztem boltban, hát az a stihl ami még kertápolásra való az 95 ezer forint akcióban, akció nélkül 117 ezer.

Hát 117 ezerből. 10-ilyet lehet venni.


2014. okt. 12. 08:43
1 2
 1/18 dirtboy ***** válasza:

60ezer is sok? ole-mac ből van 40ccm annyiért.


ne áltasd magad hogy 10-12ért majd jót veszel ami hosszú távon kibírja,annyiért kapsz egy sz art ami percenként felidegesít majd.

na meg vajon menyiért mehetett az a fűrész ha 10 ért adná és abban gondolom van neki haszna is még ha nem is sok.

2014. okt. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Tegnap néztem a stihl boltban. Ami még barkács stihl 35 ccm. 30 cm vágáshossz. 2.4 lóerő. 95 ezer forint akcióban.

teljesen felesleges nekem stihl. Mert évente használnám 1-2 alkalommal. Ilyen strausból meg tudok venni 8-at. és a 8 az lehet többet kibír mint egy darab stihl. És sűrűbben van új.

tescoban 17 ezer, vásárban legtöbben 15 ezeré árulják. de egyik ismerősöm azt mondta, hogy vásár végén már 12 ezeré is odaadja az aki táskába hozza a cuccokat azt nem akarja visszacipelni.

2014. okt. 12. 12:46
 3/18 dirtboy ***** válasza:

ezt én meg értettem elsőre is de nem csak stihl létezik meg strausz.

vegyük pl a másik nagyon jó márkát a husqvarnat abból is a 236 os modelt ami 38,2ccm 1,9LE és 40es vezetővel lehet használni.

64ezer forint ez a gép

máris nem 95 és ha ésszel használod akkor 10+ évet is használhatod.


ole-mac gs350 52 800ft

38,9ccm 2Le 41cm-es vezető

[link]


inkább ezeket vedd most drágábban mint hogy sűrűn a 10-12ezres hulladékot.

a kettő közül én a 236ost választanám.

2014. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
hát igen. nekem van szalagfűrész gépem favágásra, azzal vágom a fát itthon, csak olyanra lenne jó egy ilyen láncfűrész, hogy pl most kétméteres ölfákat vettem, amiket nem bírok felrakni a fűrészgépre, meg tartani meg elvábni közben, és azokat kettőbe háromba elvágni. vagy a kertben levűgni pár gallyat, ilyesmi... erre nem kell 65 ezres gép sem, mert sosem hozza akkor vissza az árát. és ennyi használat miatt nem akarok kiadni annyi pénzt. mikor évente 1 tank benzin lenne kihasználva belőle.
2014. okt. 12. 13:23
 5/18 A kérdező kommentje:

csak hát az a helyzet hogy egyik ismerősömnek is van egy husqvarna, 120 ezeré vette, garancia időben is már két dolog tönkrement rajta, egy másik ismerősöm meg 90 ezeré vett husqvarnát és az is már garancia időben javításon volt. aki 120 ezeré vette az jár vele erdőbe, de nem 8 tankal hajt ki egy nap, meg nem is minden nap, a 90 ezres az meg csak otthon használja.

És ez az oleo-Mac ez milyen?

2014. okt. 12. 13:25
 6/18 dirtboy ***** válasza:
60%

az ole nincs stihl,husq szinten de tartós és megtervezett darab rendes szerviz háttérrel.


ha évente olyan keveset használod akkor lehet érdemesebb lenne láncfűrészest hívni és bérbe meg csinálná neked.

ennyike munkáért sokat nem kérhet.

én is maszekba szoktam fátvágni,földi és légi /alpinista/ egyaránt.

esetleg ha te is hajlasz ilyen felé akkor azért gyorsabban vissza jön a fűrész ára.

2014. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%
tescóban árulták 18 ezerért. vettünk egyet, de nem egy nagy durranás. sőt selejtet is adtak, vissza kellett vinni, pár használat után biztos hogy tönkremegy benne, rajta valami.
2014. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Hát ha valakinek akarnék bérbe fát vágni, akkor persze nem ilyent nézegetnék. Olyanra gondoltam még, hogy esetleg területet szerezni és magunknak kivágni a fát.

utolsó, te straust vettél? Mert a tescoban még MTD van, de azok sokkal rosszabbak.

2014. okt. 12. 17:08
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem már pár éve MTD GCS 46/45 van. Ház körüli munkákra, évi 10m3 tüzelő felvágására. Eddig teszi a dolgát, nem volt vele semmi hiba. Valószínűleg napi 8 órában nem tartana ki ennyi ideig, de anno talán 20-25k volt a tesco-ban. Az árát bőven megérte. A 10m3-t egy nap alatt felvágom vele, akkor tartok szünetet, ha után kell tölteni.
2014. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nézegettem benzines makitát. Azok is eléggé jók lehetnek. 40 centis vágáshossz. 59 ezer forint akciósan. Akció nélkül 80 ezer körül van. Ez egy legkisebb makita. De a lóereje nem kevés? 1.8 lóerő.
2014. okt. 13. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!