Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üvegvágás elött miért kell a...

Üvegvágás elött miért kell a vágót petrólemuba vagy terpentinbe mártani?

Figyelt kérdés
Ablaküveget szeretnék vágni.Vágó van,petróleum és terpentin nincs.Lehet valamivel helyettesíteni?Egyáltalán miért szükséges?
2014. okt. 24. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Én úgy tippelem,hogy az a kis gyémánt kerék,ami a vágóban van,az forog,és annak a kenése érdekében.
2014. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én meg úgy tudom, hogy említett anyagok azonnal oldják az üvegen lévő leheletnyi zsírt, amin megcsúszna az üvegvágó kereke, és úgy nem lesz folyamatos a vágás, ami miatt elkanyarodhat a törés.

Szerintem ha enyhén benzines ronggyal áthúzod a vágási vonalat, aztán meg száraz ronggyal, az is ér valamit.


Ha nem vastag az üveg, akkor szerintem nem fontos a dolog. Ha van egy darab olyan üveged, amin gyakorolni tudsz, akkor próbáld ki.

Igaz, én még csak kevés ablakot csináltam, de soha nem használtam semmit.

2014. okt. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ecettel is lehet, vagy bármilyen hígitóval.

(Csak ne legyen koszos az üveg.)

2014. okt. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!