Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Valaki tuđná esetleg, hogyan...

Valaki tuđná esetleg, hogyan lehetne az alábbi videóban bemutatotthoz hasonló origami fiókot hajtogatni, DE sima A4-es papírból?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy mini fiókos polcra, hogy praktikusan tudjam szortírozni a különböző miniatűr elektronikus alkatrészeimet, és ne egy ömlesztett kavalkádból kelljen mindig az olvasószemüvegemmel végigbogarászni az egész kavalkádot egyetlen dobozba beszórva, hogy éppen mire van szükségem.... nem tudom, más hogy van ezzel, de furcsállanám, ha én lennék az első, akinek erre igénye van.


Szóval bizakodó vagyok arról nézve, hogy ilyen néhány centis, modell méretű >papír< (hogy tudjak rá írni) fiókokat tudnék hajtogatni... De mindezt A4-es papírokból kéne megoldanom, mert otthon most csak az van, viszont az dögivel, és tőlem a legközelebbi papírbolt is elég messze van. És tudom, lustaság, de most nem kezdenék el kutatni különféle papírméretek és papírvágó gépek után.

Ugyanis van itt egy videó : https://www.youtube.com/watch?v=1c6fPBOU1RM

Itt pont olyan praktikus papír-fiókospolc modelt mutat be az illető, mint amire nekem szükségem lenne, vagy esetleg ilyenből valamivel kisebbre.

Viszont a gond az, hogy itt egy félprofi vágógépet használ, és azzal csinálja meg a hajlítások íveit.


Nekem meg az A4-es papírtömkelegen kívül csak a két kezem, meg esetleg vonalzó, olló, meg ceruza áll rendelkezésemre.


Esetleg valaki, ha szépen megkérem, tudná a videóban bemutatottakat implementálni A4-es papírlapra?


Biztos vagyok benne, hogy ez nem csak nekem jönne jól, szerintem másban is már felmerült ez a kérdés!



2014. okt. 30. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Tessék, itt van bőven miből válogatni ;) [link]
2014. okt. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De ezek csak dobozok.

Itt viszont a neheze a dolognak az, hogy az egyik oldalán nyitott (lehetőleg téglalap alakú) dobozhoz szintén kéne csinálni méretre pontosan olyan szintén az egyik oldalán nyitott (és lehetőleg szintén téglalap alakú) másik dobozt, amibe horizontálisan PONTOSAN belecsúsztatható. Kb. úgy, mint egy gyufásoboz, csak úgy, hogy az egyik oldal felé lehessen kihúzni.


Négyzet alapú nyitott hasábot már én is tudok hajtogatni, az könnyű dolog. Csakhogy itt egyrészt a négyzet alapot jó lenne először téglalap alapra átimplementálni, aztán, mint írtam, ami a neheze, hogy egy pontosan hozzá simuló foglalatot hajtogatni.



Jobban sajnos ezt nem tudom kifejteni, de reménykedem, hogy ez így már érthető.

2014. okt. 31. 01:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is nagy papírbűvész vagyok, én is szeretem magam elkészíteni a díszeket, dobozokat papírból.


Sajnos A/4-es papírból nem fogsz olyan jó tartású dobozkát kapni, mint kartonból. /ha ebből szeretnéd mégis, írj, segítek, nem kell papírvágó hozzá..!/


Szóval elég egy olló, vonalzó és egy kis fadarab - mondjuk jégkrémpálcika.


Kockás papírra rajzold fel a videóban látott formákat. Nem baj, ha nem tudod, melyik milyen hosszú, lényeg, hogy ha ott négyzetről van szó, akkor négyzetet rajzolj és figyelj az oldalak arányára. Az íveket a kockák miatt könnyű megrajzolni, de használhatsz pénzérmét is hozzá, így egyforma íveket kapsz.

A felrajzolt hajtásvonalak mentén hajtsd be a papírt és a jégkrémpálcikával finoman simítsd le - így nem törik be a körmöd, velem sajnos gyakran előfordul.. :J

Majd összeragasztod a részeket és kész is...


Egyébként szerintem egyszerűbben is meg lehet csinálni ezt a fiókos dobozt!

Elég egy téglatest, vagy hasáb, mondjuk legyen 4 egység a magassága, így 4 db 1 egységnyi fiókot tudsz bele készíteni...


[link]


itt van pár doboz alaprajz. Bármelyik méretét variálhatod.


[link]

2014. nov. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!