Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ebbe az asztali körfűrészbe...

Ebbe az asztali körfűrészbe tehetek nagyobb tárcsát?

Figyelt kérdés

Ehhez a géphez 250-es tárcsát írnak, de nem tudom, hogy nagyobb, akár 300 vagy 350-es tárcsát lehet-e vele használni?

[link]



2014. nov. 16. 14:10
 1/4 supra01 ***** válasza:

Valószínűleg nem, mert a gép úgy van kialakítva, hogy nem tudod majd feltenni rá.

Egyébként azért van 250 tárcsa a géphez, mert ennyit bír el a tengely és a motor. Erre van kalibrálva. Szóval nem való 50 mm-es bükk palló szeletelésére.

2014. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm! De azt nem értem, hogy miért ne vághatnék akkora faanyagot, amit írtál, mikor ennek a gépnek a vágásmagassága 73mm?
2014. nov. 16. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:
nagyobb lapnak nagyobb a kerületi sebessége, ami a lap, károsodásához vezethet (szétrobban), vagy vídiásnál kirepülhet a vídia.
2014. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 supra01 ***** válasza:
Elvileg 73 mm-t vághatsz, és vághatsz akár 50 mm-es bükk pallót is, csak ez a gép nem erre lett kitalálva. Nem tudom, hogy megbirkózna-e vele, lehet, hogy szép lassan tolva igen, igaz maga a gépváz sem egy erős konstrukció. Ez egy kis barkácsgép. Kisebb munkákhoz jó. Szóval ha barkácsolni akarsz vagy néha vágni ezt azt, akkor jó, de folyamatos munkavégzésre nem javaslom. Pláne nem vastag keményfa vágáshoz.
2014. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!