Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Be tud vízkövesedni a kulcsos...

Be tud vízkövesedni a kulcsos biciklizár? Ha igen, mi rá a megoldás?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen nincs fedett biciklitároló, ezért mindig a szabad ég alatt van lezárva a biciklim. Az elmúlt napokban elég sok eső esett, és amióta vizes lett a biciklizár, borzasztóan nehéz beletuszkolni a kulcsot, pedig alig 2 hónapja vettem.

Lehetséges, hogy a vízkő okozza ezt a bajt? Ha igen, mit tudnék ellene tenni?

[link]


Előre is köszönöm!


2014. dec. 4. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
én inkább rozsdára gyanakodnék, dugj bele egy tűreszelőt és próbáld meg kicsit levakarni
2014. dec. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem látod, hogy rozsda lenne, akkor próbáld meg a WD40-et, ha viszont rozsda, használj rozsdaoldót. Ha ez sem segít, vízkőoldó - bár ez utóbbi nem tudom, mit tesz a műanyag burkolattal...
2014. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És egyébként sem tudom, hogyan lenne az esővíztől vízköves, hiszen a vízkő a víz elpárolgása után maradó, főleg alkálisók keveréke. Az esővíz pedig elpárolgott majd kicsapódott víz, nincs benne semmilyen só, ami vízkövesedést tudna okozni.
2014. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért is mondtam, hogy nem vagyok biztos a vízkőben, csak laikusként tippeltem...

Köszönöm szépen a válaszokat! Kipróbálom amiket ajánlgattatok!

2014. dec. 4. 13:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Ssokkal egyszerűbb egy új zárat venni. Az öreggel sokat fogsz kínlódni és az óhajtott eredmény elmarad. A laktra húzz rá egy védőburkot (ragasztószalag, üres léggömb...) és az ilyen gondok elmaradnak.
2014. dec. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vegyél egy kis flakon zárolajzót...az arra való. 350 ft körüli az ára. A "feje" pont passzol a kulcsnyílásba.

Jégoldó,víztaszító hatása is van.

2014. dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is rozsda lesz az......
2014. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!