Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Betemetett betongyűrűs kutat...

Betemetett betongyűrűs kutat vajon mennyiért tisztítanak (ásnak) ki? Házilag gondolom ne álljak neki.

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 18:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem tudni miért temették be, de 20 méterre tőlünk a szomszédnak jó vízhozamú kútja van, a talajvíz meg szinte csak pár méter.
2014. dec. 9. 18:53
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Én biztos hogy nekiállnák házilag!!! Mit veszíthetsz vele??? Semmit! Legegyszerűbb dolog a világon. Tudom majd jönnek a szakik hogy azt te nem tudod megcsinálni. El ne hidd! Új kutat ásni macera mert rádomolhat, de ahova már le van rakva a betongyűrű az nem omlik rád. Attól is függ hogy mire kell neked mert nem mindegy hogy a lakás vízellátását akarod megoldani róla vagy csak kertet locsolsz és kocsit mosol. De ha a ház vízelláétását akarod megoldani róla és később kitisztíttatod nem mindegy hogy 30 ezerért tisztítják vagy még plusz 30-ért ásnak is mert az már 60. Ezt csak példának írtam. Csak egy létra kell meg kötél és valaki aki felhúzza a kiásott földet. Amikor eléred a vizet akkor meg max egy melles csizma meg egy pár házilag gyártott hosszú célszerszám amivel kibányászod az iszapot és lehet frankó kutad lesz. Ha szivattyúzol belőle idővel valamicskét tisztul.
2014. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

két dolog miatt aggódom: oxigénhiány és mérges gázok (gyakran előfordulnak kúttisztításnál)

amúgy simán nekiállnék, persze.

2014. dec. 9. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Könnyelmű válasz volt anélkül ,hogy nem ismeretes milyen mély a kút. Én még egy 4 m mélynek sem állnék neki ,nem mélyebbnek.Egy tisztitás is közel annyi,mint egy új kut,csak ehhez már nem kell engedély .
2014. dec. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi a 4 méteres gyűrűs kutunkat kipucoltuk fél nap alatt ketten, pedig sittel volt tele. Gumicsizma, kis lapát, vödör, kötél, 4m-es létra, meg egy szivattyú. A vége felé már folyamatosan szivattyúztuk, de simán lementem az utolsó gyűrűig. Meleg kabát, vagy valamilyen derékvédő kell, mert igen hideg a beton kútfal odalent. Ilyen kis mélységben nem kell tartani oxigénhiánytól és mérges gázoktól, de biztonságból magadra köthetsz egy kötelet és akkor fel tudnak húzni, ha gond van.
2014. dec. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 2-esnek és 5-ösnek tökéletesen igaza van!
2014. dec. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi, tavasszal vagy nyáron megpróbáljuk.
2014. dec. 14. 22:39
 8/8 A kérdező kommentje:
a nagyját talán kiemelem, a többit feliszapolom esővízzel és kiszivattyúzom.
2014. dec. 14. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!