Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Penész ellen érdemes a beépíte...

Penész ellen érdemes a beépített szekrény ajtót perforálni több helyen?

Figyelt kérdés
Nekem egy beépített szekrényem van aminek a fal a hátulja,eddig még sosem volt ilyen,hogy be penészedjen,de ez az én hibám most,mert tele raktam az egész szekrényt nagy dobozokkal és valószínű nem tudott szellőzni a fal,a doboz hátulja kicsit nedves volt mikor ki vette,de mostantól nem pakolok ennyi cuccot bele.Nos ha a beépített szekrény ajtóit több ponton is perforálnám fúróval,ez jelenthetne valamit szellőzés céljából?
2014. dec. 19. 02:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az csak olyan lenne, mint egy bocifing. A szellőztetés szükséges, de elsősorban a fal nedvesedése ellen kellene valamit tenni. Sajnos, a helyztet nem ismerjük.
2014. dec. 19. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sosem volt bepenészedve,jelen pillanatban száraz a fal sőt míg kevesebb cucc volt a szekrényben nem fordult elő semmi ilyen.De mivel ugye kint hideg van áthül a fal én meg tornyosra pakoltam a dobozokat úgy,hogy a falnak nyomva,most még csak nem is hideg a fal,mondjuk most ajtót is le szedtem mert majd takarítok,nincs sok penész isten igazából csak én elsőre mindíg aggódok ezerrel,sőt ami van penész már az is száraz.
2014. dec. 19. 11:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Na meg arra gondoltam a fal tapétás mióta meg csináltuk a szekrényt,az meg már nem most volt meg is van válva a tapéta,azt majd le fogom szedni,és tavasszal kis festés lesz.
2014. dec. 19. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értjük, hogy a szekrény hátfala hozzáér-e a helyiség falához, vagy sem. És mitől nedvesedik át a szekrény hátfal.

De ha van pár centi a fal és a szerényhátfal közt, akkor egy kis számítógépbe való ventilátorral forgatnám a levegőt a szekrény és a fal közt. Egy telefontöltő árama elhajtja...

dec. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4/


Igaz nem ma írtam a kérdést de ez nem egy falhoz közel tett szekrény hanem egy falra ráépített tehát beépített szekrény de a fal kívülről nincs szigetelve.Nos amúgy anno úgy oldottam meg.hogy nem nyomtam a cuccokat a falhoz hanem kb5-10 centi rést hagytam a cuccok és a fal között.

dec. 1. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!