Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nyakpárna szabásmintát küldene...

Nyakpárna szabásmintát küldene valaki?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 18:36
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
De ne azt a WC ülőke formát, amit belinkeltek, hanem ilyesmit: [link]
2010. febr. 7. 08:39
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Ne viccelj már ennél egyszerűbb szabásmintát!!!Lerajzolod a formát, a méretekkel, és kész4Sőt rajzolni sem kell, elég ha a varrni való anyagra rárajzolod krétával!Ráhagysz 1.5cm varrásszélt, és megvarrod!
2010. febr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Akkor lerajzolnád méretarányosan és átküldenéd priviben?

Mert pont a méreteket nem tudom.

2010. febr. 7. 15:25
 14/22 anonim ***** válasza:
22%

Jajj már te kis te!

Hát mérd meg a nyakad kerületét, ebből kiszámolod a nyakad átmérőjének sugarát. Nyaksugár=kerület/2*PI

Na most ebből levonsz 1,5cm-t (varrásszél gyanánt) s ezt a méretet körző segítségével ráviszed az anyag közepére s megrajzolod a párna "közepét". A kapott körhöz két oldalról érintőket rajzolsz, de nem párhuzamosan hanem úgy hogy mérsékelten körülbelül 2 méterre a kör középponjától mettszék egymást. Abból a pontból ahol az érintő érinti a kört lemérsz 27 cm-t s onnan indítasz egy 9cm sugarú körívet 180 fokig. Ugyanezt csak tükrözve a másik érintőn is. Az első kör középponjából most rajzolj egy 21cm sugarú kört. Az előzőben (a 180fokos) rajzolt körívek végpontaiból szerkessz érintőket a legnagyobb körhöz. Az így kapott bezárt körvonalakat rajzold körül piros(!) krétával, vágd ki kétszer és 1,5cm-es varrásszéllel varrd össze, de a végén hagyj 5cm-t a kifordítására és a libatoll párnába való bepréselésére.

Na és ennyi. Szerintem tök egyszerű.

2010. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
22%

Mellesleg ha lerajzolja méretarányosan és elküldi neked a te technikai képességeiddel hogyan fogod a gépből méretarányosan kinyomtatni??? Min, a mosógépen?

Ezt megnézném!

2010. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Le tudod rajzolni méretarányosan, vagy sem?

Ha igen, küldd át priviben. Ha nem, ne okoskodj!

Mellesleg nem kör alakú a belseje, nézd meg a linket (elég ha rákattintasz és megnyitja)

2010. febr. 7. 16:34
 17/22 anonim ***** válasza:
22%
Hallotál már arról hogy körérintő? Vagy messziről kerülted már az általánost is?
2010. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Ne izgulj már, a piacon vettem diplomát.

A mosógép az mi? Azzal lehet nyomtatni? Én arra gondoltam, hogy majd az ájpodommal nyomtatom ki és az fel is nagyíccsa.

Küldted a privi íméltet a szabásmintával?

2010. febr. 7. 17:44
 19/22 anonim ***** válasza:
22%

Nem küldtem, mert már elmagyaráztam hogyan szerkeszted meg.

Amúgy egészen kezdesz szimpatikus lenni.

2010. febr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nem tudok szerkeszteni, mert nincs az a körző izém, kelletett amikor a jogsit vettem, hogy jó legyen a körforgalomba is.

Na küldd el íméltben lécci lécci lécci!

2010. febr. 7. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!