Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szitafestéket mivel lehetne a...

Szitafestéket mivel lehetne a legvékonyabb rétegben és egyenletesen felvinni sztrol lapra?

Figyelt kérdés

Az otthoni körülmények sajnos nem engedik meg a profi szitakészítést és az azzal járó folyamatokat, így arra gondoltam, hogy matricából kivágott sablonnal "nyomnék" sztrol lemezt. Ugyebár mikor átpréseljük a szitán a festéket, egyenletes és csak annyi festék kerül a médiára, amennyi kell.


Nem hinném, hogy pl. egy ecsettel eredetihez hasonló eredményt lehetne elérni, épp ezért tettem fel a kérdést. Előre is köszi, ha valakinek van ötlete.



#festék #szitanyomás #sztirol lemez
2014. dec. 28. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Mikor a teherautónk dekorációs javítását kellett csinálni,a szitafestéket egy síma alulemezre csurgattuk,majd egy rossz kibuherált nyomtató szilikongumi hengerével vittük fel(fogtuk a két végét,és tologattuk a festékben,majd a teherautó oldalán). Lehet,hogy a festékbolti kis gumi "teddyhenger" is jó lenne,de neünk az se volt otthon.
2014. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó, hogy erre nem gondoltam... :) Köszi szépen az ötletet, mindenképpen kipróbálom. A festéket hígítottátok, vagy csak 1 az 1-ben használtátok?
2014. dec. 31. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:

B.Ú.É.K!

Igen,hígítottuk...Sericol festéket használtunk.

2015. jan. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nos, sikerült kipróbálni a dolgot, szép eredemény kerekedett :)


Vettem tapétázó hengert, azzal vittem fel a festéket kb 15-20%-os hígításban. A sablon fólia Avery Dennison visszaszedhető, a szitafestéket pedig normál bolti hígítóval hígítottam, nem volt különösebb gond, bár nem tudom, hogy valóban lehet-e bolti aromás hígítóval használni a plastisol festéket... :)


Köszi még 1x a tanácsot és BUÉK!

2015. jan. 3. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!