Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy tetőteres házikónk,...

Pjotr75 kérdése:

Van egy tetőteres házikónk, földszinten a lépcsőfeljáró mellett kb.2 m-re áll egy faüzelésű kályha, a gond a köv. : kályhával fűtve a földszinten eszetlen meleg van, a tetőtér még hideg, és nem is melegszik át. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, kályha felé csinálok egy a feljáró felé emelkedő gipszkarton panelt, ami feltereli a meleg levegőt. Fog ez segíteni? Ventillátort nem szeretnék. Vagy lyukasszam át a fszt-emelet közötti padlót a kályha felett?

2014. dec. 30. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudod megkerülni a ventilátort. Van olyan, ami egészen halk.
2014. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ne bonts meg semmit, mert nem a legjobb ötlet, később megbánod.

A legjobb, ha ventillátorral nyomod fel a meleget egy háromszázas alu gégecsövön...


egy próbát megér.

2014. dec. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy ne bonts meg semmit, mert nem fog javítani a helyzeten. A hő három féle módon terjed. Radiációval (sugárzás), konvekcióval (áramlás) és kondukció (vezetés).

A tetőtérbe csak konvekcióval jut fel spontán.

Lent meg azért van hőség, mert mind a három módját tapasztalod a hőátadásnak, szóval sugárző hő is van bőven. Mindenképpen egy konyhai páraelszívóhoz hasonló kürtős készséget kellene kreálnod, amibe csőventillátort is teszel és így nyomatod egy minimum százas gégecsövön a meleg levegőt a tetőtérbe. Csodát ne várj, mert a levegő hőszállító képessége nagyon rossz, könnyen felmelegszik, de hideg térbe érve hamar le is hűl - miközben a nagytömegű falak nagyon nehezen melegszenek át...

(A tetőtérbe nem jut a kályha sugárzó hőjéből. A földszinten sok tárgy úgy is melegszik, hogy a kályhából érkező infra sugarak is fűtik a felületét)

2014. dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Arra én is gondlotam, hogy egy csövön felvezetem ventllátorral, de azt akarom, hogy ne a lépcsőfeljárón legyen felakasztva egy 100-as flexibilis alucső, mert ismerjük el, ez nem egy "kultúrált" megoldás, ezért gondoltam, hogy a plafon/padló átfúrásával, a kályha felett kreálok egy kb. ugyanekkora lyukat, nem ragaszkodom minden áron a bontáshoz, de ebből szinte semmi se látszana.
2015. jan. 1. 11:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom megoldottad-e, de ha nem, akkor kérdem, hogy mekkora a ház, mekkora a kályha, van más fűtés is a házban, illetve milyen a szigetelés? Ezek ismeretében könnyebben lehet tanácsot adni.
2016. febr. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!