Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 14K arany tisztitasa?

14K arany tisztitasa?

Figyelt kérdés
Kaptam egy arany kinezetu karkotot, ami ha jol ertettem valami gyengebb aranybol keszult (vagy maskepp ahogy olvastam rola: nem tiszta arany) es az ido soran elszinezodott mint az ezust kb. Mivel lehet ezt tisztitani ?

2015. jan. 4. 13:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Akkor nem is 14 K !!! Sokféle lehet, van olyan, ami alacsonyabb karátszámú (6-14 K között), esetleg nem is fémjelzett. Van olyan, amelyen csak vékony felületi aranyréteg van (volt) galván úton felrakva, mint az aranyozott óratokok stb., de olyan is van, hogy réz alapra ráhengereltek egy vékony kb. 14 K-os aranylemezt (ez a dublé). A tisztítás eredménye attól függ, hogy a felület mindenhol azonos összetételű-e vagy sem. Mert ha pl. a galván arany réteg kopott le helyenként, akkor lehet foltos, mert ahl van arany réteg, ott fényes és nem sötétedik, míg a lekopott rész sötétedik és nem is fényes. Tulajdonképpen legegyszerűbb előbb mosószeres körömkefés vagy fogkefés dörzsöléssel zsírtalanítani, majd utána citromlével átdörzsölni s alaposan leöblíteni. De jó lehet a hagyományos Sidol vagy szamikákszesz is. Túlzott dörzsölés nem ajánlott, mert vékony felületi aranyréteg csak tovább kophat.
2015. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!