Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van valamilyen táblázat, ami...

Van valamilyen táblázat, ami megmutatja a facsavarok teherbírását (adott faanyag és csavarátmérő esetén hány kiló terhelést bír)?

Figyelt kérdés
30mm vastag deszkába lesz becsavarva szálirányra merőlegesen egy 8-as facsavar és kb 28 mm mélyen. Ezt kb hány kilós súly tépi ki?

2015. jan. 8. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen táblázat aligha készül, hiszen ha változik a behajtás szöge, merőben más erők ébrednek.

Ami az adott példát illeti: Ráakasztasz valamit, vagy merőleges húzóerőnek kell ellenállnia?

2015. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 apababa ***** válasza:
minnél hosszabb darab lóg ki a fából annál kevesebb erő kell a kitépéséhez. például ha ez egy 100mm hosszú csavar majdnem 70 mm lóg ki akkor kb 5-10kg súly is kifordítja de ha csak 2cm lóg ki szeríntem 25 kg sem forditja ki/erőkar/.
2015. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Elég régi a poszt, de talán aktuális még, akár mások számára. Én is belefutottam ebbe a problémába. Létezik ilyen táblázat, sőt képlet is. Sokat kerestem mire az alábbiakat találtam:


se.sze.hu/images/ngb_se004_5/T_V_segedlet_2015_fuzet.pdf

[link]

2018. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!