Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Asztali állványos fúrógép...

Asztali állványos fúrógép otthoni célokra 350 vagy 500W?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni otthoni, hobbybarkács célokra egy asztali állványos fúrógépet. A neten többnyire 300-350W teljesítményű gépeket kínálnak ebben a kategóriában, megfizethető áron. Kicsit tartok tőle, hogy ez a teljesítmény kicsi, én inkább 500W körülit vennék.


Van már valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata? Elegendő a 350W vagy tényleg érdemesebb az erősebbet venni? Többnyire max. 10-12 mm átmérőjű furatok készítésére használnám fához, acél zártszelvényekhez, laposacélhoz, stb.



2015. jan. 31. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
inkább az 500w.
2015. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a motor 3 fázisú, mint ilyeneknél általában, és neked csak 1 fázisod van akkor az 500 is erőtlen lesz. Ekkora teljesítményre még olcsón vannak 1/3 fázisú frekvenciaváltók, azzal hajtva még a 350w-os is bivaj lesz.


A nagyobb nyilván erősebb. Ár-érték arányban döntenék.

2015. jan. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. febr. 1. 08:21
 4/4 Esprimo Mobile válasza:
Szeva! Laikus vagyok a dologban mert nem dolgozok ien géppel de melóhelyemen van egy ugyanien tipus: [link] ez csak 300-wattos de ha a szíjat 500-as fordulatra rakják nagyon szépen viszi az acélt nem kell vele totojázni. Egyet értek abban hogy a nagyobb teljesítményű biztos jobb. Gyorsan rákeresve arukeresö.hu-n 27620-ft a 350-wattos 31500 az 500-wattos mindkettő 1-fázisú és Einhel márka. 3880-ft-os árkülömbség elég csekély maga a gépárakhoz viszonyítva ezért én az 500-wattosat választanám. Persze te lehet hogy olcsóbbat találtál. A fő erejük úgyis az 5-sebeségfokozatú áttételezésben van. Mondanék egy példát: 200-literes hordókban kell a zománcot kevernem, ehez főnököm fojton tecsós fúrókat vetetett nekem, hiába vigyáztam rá, leégtek, az 500w utána az 1050-wattos fúrók is 2-hónapon belül, mert 2500/min körüli fordulatszámra vannak tervezve, nem való ien célra, alacsony fordulaton kellett erőltetni a motorjukat. 3-éve vettek nekem egy 2-sebeséges 750-wattos Einhel festék kavaró gépet ami 1-es fokozatban kb 400-as fordulaton forgat, kb 80%-os motorteljesítményel használom naponta töbször, nem erőlködik, vígan pörög mégis megfelelő az ereje és 3-év alatt még csak a szénkeféje sem kopott ell. (2-es fokozat 650-es fordulat-on azért az is szenved a sűrű masszától). Szerintem a 350-wattos is bírná a strapát csak nemojan magas fordulaton használva,pl: elképzelhető hogyha acélt fúrsz könyű áttételre kell raknod a szíjat hogy bírja a motorja, ha fát akkor magasabb fordulatszámra hogy haladjál a sok fúrással, míg az 500-wattos-nál lehet elegendő az erő arra hogy egy közepes átételen mindenhez jól használható legyen és így nemkell anyit babrálnod a szíjat rajta.
2015. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!