Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hajdu bojler nem melegít! Ha...

Hajdu bojler nem melegít! Ha kiveszem a fűtőszálat fűt ha visszarakom még víz sincs benne de leveri a biztosítékot?

Figyelt kérdés
A hőkorlátozó és a hőszabályzó működik mi lehet a baj? kivettem a fűtőszálat direktbe kapott áramot és melegít ha visszarakom leveri a biztosítékot.

2015. febr. 5. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor direktben fűtöd, van rajta védőföld bekötés??
2015. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ha a hőkorlátozót és a hószabályzót kihagyod az áramkörből, de a fűtőszálat a helyére visszaszerelve adsz rá áramot, mi a helyzet ?
2015. febr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 electroman75 ***** válasza:
100%
Parasztos módszer ha nincs szigetelési ellenállás mérőd. Kiszeded a betétet fa vagy szigetelő lapra rakod,Fogsz egy E27-es foglalatot 60-100W-os izzóval, a próba kábel egyik fele a betétre a másik a foglalatba. A foglalat megmaradt vezetékét rárakod a betét burkolatára. Természetesen, a próbakábel földelése nincs rákötve a betétre!!! Ha kicsit is világít az izzó akkor betét csere. Óvatosan nehogy megrázó élményed legyen.
2015. febr. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat védőföld nelkül probáltam.
2015. febr. 6. 02:26
 5/7 A kérdező kommentje:
Kihagytam mindent és csak direktbe kötöttem rá úgy is leverte ha a földet is bekötottem
2015. febr. 6. 06:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert testzárlatos az egèsz;vèdőfölddel leveri,akkor kuka.ès ez nem jãtèk...
2015. febr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom de szerencsére a firelé lekapcsolt vettem fűtőszálat meg hőkorlátozót este összerakom remélem menni fog.
2015. febr. 6. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!