Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Neon helyére LED csöveket...

Neon helyére LED csöveket raknék, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Abszolút nem értek hozzá, viszont muszáj megcsinálnom, mert a főnököm ezt találta ki. Mellékeltem egy képet, hogy hogyan is néz ki a foglalat. Középen bejön az áram, az bemegy abba a henger alakú cuccba, valamint vannak ott még trafók talán, nem tudom az se hogy micsoda.

A lényeg, hogy eddig négy neon cső volt benne, most kettő LED cső lenne, az bőven elég. A LED csövek mellé kaptam olyanokat, mint a begyújtó, annyi, hogy ez egy rövidzár lehet, tehát azt a begyújtó helyére rakom, az addig OK, de a kérdés, hogy szükség van-e a trafókra vagy arra a henger alakú cuccra? Mi micsoda egyáltalán? Ha lehet kérni, hogy a kérdésre válaszoljatok, mert tudom, hogy jön majd egy okos, aki megmondja, hogy szerinte mit kellene csinálnom. Csak egy gyorstalpaló kell, hogy mi kell oda és mi nem. Természetesen áramtalanítva van.

A kép:

[link]



2015. febr. 17. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2015. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyébként kicsit naivan megkérdezem, hogy a főnöködet nem érdeklik a tűzvédelmi előírások? Mert nálunk a csövet sem lehet kicserélni hivatalos-papíros szakember nélkül...
2015. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából mi egy kis cég vagyunk, ahol én vagyok a "mindenes", csak én informatikus vagyok és sok dologhoz nem értek, viszont sok dolgot kell megcsinálnom, nyáron teraszt építettem például szóval gyakorlatilag mindent én csinálok. Előbb-utóbb csak megtanulok mindent...
2015. febr. 17. 12:11
 4/11 anonim ***** válasza:

Megértelek mert én is informatikus vagyok, viszont közalkalmazott ahol vannak szabályok. De ez most lényegtelen.

[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__5299871-t..

2015. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, ezekből csak összerakok valamit.

Szabályok azok vannak persze, de az a főnökömet a legkevésbé érdekli sajnos... Igazi f"szkalapnak tudnám leírni. A lényeg, hogy kevés legyen az áramszámla...

2015. febr. 17. 12:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a főnök tudja, hogy a LED csövek (18W) ára tízszerese a háromsávos csövekének és a fogyasztás ugyanannyi?
2015. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez csak 10W-os LED, szóval 8W-ot spórol óránként... A meleg vizet is elzárja, ha éppen itt van, majd pont ez ne érné meg neki... -.-"
2015. febr. 17. 12:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Nos akkor sok sikert a cseréhez, a ballasztokat és kondikat azért ne dobd el, nem kerülnek azok sem két fillérbe.
2015. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jaaja, neki esek, köszönöm a segítséget!
2015. febr. 17. 12:52
 10/11 bamboochatheone ***** válasza:
Jobban jár ha kicserélteti a fojtótekercseket elektronikus előtétekre. -20% fogyasztás +20% fényerő. És egy eletronikus előtét 4*18 watthoz kb 6000 forint.
2015. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!