Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mire kell figyelni beton...

Mire kell figyelni beton járdalap lerakásakor?

Figyelt kérdés
A garázs elé szeretnék kb. 15 m2, 40x40x6-os járdalapot lerakni. Mire kell figyelni lerakáskor? Hogy célszerű előkészíteni a talajt?

2015. febr. 19. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Mire kell figyelni? Hát a beton járdalapra. :-) Viccet félretéve, legalább 15 cm mély tükröt ki kell szedni neki, amit tömörített kaviccsal, vagy murvával kell feltölteni. Ekkor történik a kiszintezés is. Ha így elő van készítve a helye, nem kell félni, hogy a későbbi használat során megsüllyedne.
2015. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha kocsival járkálsz rajta akkor talán kevés lesz a 6cm vastagágú lap.
2015. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :) Erről a tükrözésről már hallottam, ez mit is jelent pontosan? Szóval a kavicságyba le is lehet rakni? Én pont úgy tudtam, hogy nem szabad, hogy maradjon alatta kavics, mert azon el tud mozdulni.


Üdv.

2015. febr. 19. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nézzél szét, sok hasznos infót találsz. Amúgy személyautónál nem nehezebb jármű esetében a 6 cm vastagság bőven megfelel.

2015. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Félreértés elkerülése végett, a betonlap vastagságára értettem a hat centit, hogy megfelelő.
2015. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fog soha teherautó betolatni? Mert akkor kevés lesz a cm. Amúgy vasat bele dögivel...
2015. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Személyautónál nehezebb jármű nem fog járni rajt. Őszintén szólva nem szeretnék 15 cm alapot csinálni, arra gondoltam, hogy kiszedem a kívánt vastagságot, finom földdel leterítem, megülepítem, és arra rakom rá a lapot, 2 cm hézaggal, a végén ezt pedig kiöntöm betonnal, ami azért sokat fogna rajt. Szerintetek így jó lenne?
2015. febr. 20. 17:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy írtam le fentebb, hogy hosszú távon is stabil, és jó legyen, és ahogy magamnak is megcsinálnám. Ezek után már csak azt tudom tanácsolni, ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz.
2015. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!