Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha narancsolajjal impregnálom...

Ha narancsolajjal impregnálom a fafelületet akkor utána működni fog rá a decoupage festék?

Figyelt kérdés
Vagy decoupage után kenegessem a narancsolajjal csak? (Egy komódról lenne szó, amit már lefestettem, és szeretnék rá decoupage-olni, de narancsolajjal is átakarom kenni.)

2015. márc. 3. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár laikus vagyok a témában, de szvsz. először olaj, és csak utána festék. A festék polimer réteget képez a fán, amin nem fog átmenni az olaj, vagy csak jóval nehezebben. Narancs olaj esetében az is előfordulhat, hogy leoldja a festéket, már ha az illóolajról beszélünk (gondolom gombásodás ellen kell, de lehet, hogy nagyon mellélőttem). Én szerintem be fogja szívni a fa, és utána ugyanúgy tudsz majd festeni rá, mint amúgy. Ami itt aggasztó, hogy festésnél általában zsír mentes felületet írnak mindig, még a fára is. Talán a legegyszerűbb az lenne, ha kipróbálnád egy kis darab fán, ami már nem kell, és visszajeleznél, hogy hogy sikerült.
2015. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát én honnan tudjam, nem vagyok én festő!
2015. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, végül is lenolaj lett, rá a festékre, a decoupage meg majd csak most jön (de már próbálgattam külön és úgy tűnt, hogy nem vesznek össze).
2015. ápr. 4. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!