Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A Makita sarokcsiszolóknak...

A Makita sarokcsiszolóknak mennyire tartós a csapágyazása?

Figyelt kérdés

20 E. alatti Makita sarocsiszóló vásárlása előtt állok.

Ezidáig egy szinte nóném' vacakkal küszködtem, de meguntam, hogy állandóan kimegy belőle a csapágy, ráz/üt a gép, gyenge minőségileg és teljesítményileg is.


Olyan gépet szeretnék venni ami miatt nem kell aggódnom, hogy túlhajszolom egy-egy napon. Alkalmanként hetente-havonta használnám, de akkor több órára, emiatt fontosnak tartom a 2 kiló alatti súlyát a gépnek.

Otthoni használatra kellene, pár ezer forinton nem akarok spórolni ha ez a valódi minőség árába kerül.

Eddig ezzel szemezgetek:

[link]



2015. márc. 25. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mivel a makita ipari ezért csalódni nem fogsz benne, de a dewaltokat is megnézheted kicsit drágábbak Mind a kettő ipari minőség
2015. márc. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor is megvan a MINŐSÉG ha viszonylag olcsók a maga kategóriájában?

Magyarán akkor is ugyan annyira megbízható egy tízen-húszezres' Makita flex, mint az 50+ feletti társai?

2015. márc. 25. 19:54
 3/13 anonim ***** válasza:
A Makita sarokcsiszolók esetében külön felhívják a vásárló figyelmét a labirinttömítésekre, porvédett csapágyazásra. Ez nemmarketing, vagy szemfényvesztés, ezek a gépek tényleg rendesen össze vannak rakva. Nekem van egy építőipari kisvállalkozásom, mindegyik sarokcsiszolónk Makita. Soha nem állt még meg egyik gép sem csapágyhiba miatt, igaz, más hiba miatt sem. (Szénkefe elkopás már volt, de az nem hiba, csere és go tovább) Ha regisztrálod a gépet vásárlás után, akkor jár a 3 év garancia is, amit ipari használat esetén is vállal a gyártó. Szerintem megbízhatsz a Makitában, még a kisebb sarokcsiszolói is bírják a gyűrődést.
2015. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.
2015. márc. 25. 20:03
 5/13 anonim ***** válasza:
Hármas voltam, megnéztem a linket. Nekem GA5030 a legkisebb gépem, kinézetre ugyanaz, mint amit venni akarsz, 720 wattos az is, csak arra már rámegy a 125-ös tárcsa. Nálam kifogástalanul megy, pedig elég sokat van használva.
2015. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen majd csak ugyan az a kettő, az a kis korongméretbeli különbség nekem nem annyira számít mint a súly eltérés.
2015. márc. 25. 20:23
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, van köztük 0.4 kg differencia, de még az enyém is bőven jó egykezes használatra. A géptörzs ezeknél a modelleknél keskeny felépítésű, pont azért, hogy kényelmesen meg lehessen fogni egy kézzel. Ha meg mégis kapaszkodni kell, akkor ott a fogantyú.
2015. márc. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ahogy látom egyébként mindkét típusnak ugyan akkora a súlya, csak elírás lehet a különbség.

Annyit kérdeznék még, hogy mivel eddig 115-ös tárcsájú gépet használtam, mennyire lesz zavaró esetleg a 125-ös ön, ha 115-ös korongot teszek rá? Vagy elhanyagolható az az 1cm?

2015. márc. 25. 20:34
 9/13 anonim ***** válasza:
A 125-re rá fog menni a 115-ös korong, sőt, egy idő után nekem az új 125-ös korongjaim is rendre elérik a 115-ös méretet, aztán lesznek még kisebbek is :-) De komolyra fordítva, ha be vagy raktározva 115-ös korongokból, és lesz egy 125-ös géped, gond nélkül el fogod tudni használni a meglévő készletedet.
2015. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindent, mentek a "zöld lájkok".
2015. márc. 25. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!