Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen csiszológépet ajánlanátok?

Milyen csiszológépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem értek ezekhez a gépekhez, de szükségem lenne egyre és nem tudom azt sem, hogy a különböző típusok (rezgő, excentes, delta stb) mire jó, ill. mennyi pénzt érdemes rááldozni, ha egy megbízható csiszolót szeretnék. Kisebb-nagyobb bútorok felújításához kellene, ill. szeretném használni kicsi dobozok csiszolásához is. Ha van márka-tipp, az is érdekelne.
2015. márc. 29. 21:47
 1/5 dirtboy ***** válasza:
100%

rezgő az előre hátra rezeg kicsikéket,a talpa lehet téglalap de íves oldalú háromszög /delta csiszoló/


excenteres kör alakú talpal ellátottak és körbe is forognak meg oldal irányba is elmozdulnak pár millimétert.


szalagcsiszolóra végtelenített szalag kerül ami körbe körbe forog,két tengelyközt pedig van egy egyenes talp.


restauráláshoz nem nagyon használnék ilyeneket,csiszoló papír és csiszoló fa főleg ha furnéros bútort kell csiszolni,azon a színfurnér 0,8mm,géppel pik pakk lekapod.

2015. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Asztalos alapismeretek nélkül bonyolultabb, értékesebb bútor felújításának, restaurálásának nem szabad nekiállni, mert könnyen tönkre tudod tenni. Rengeteg szakmai fogást, felületkezelési technikát, egyéb vegyi anyagok használatát (festékeltávolító szerek, javító,- tömítő viaszok, stb...) csapolási, kötési, ragasztási ismereteket kell elsajátítani. Én első nekifutásra egy kisebb teljesítményű deltacsiszolót ajánlanék, ahhoz is a finomabb csiszolópapírokat. Be fog férni kisebb helyekre is, nem kapja fel azonnal a furnért, és kicsi dobozokat is fogsz tudni csiszolni vele. Ez pl egy megbízható modell: [link]
2015. márc. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Először a natúr dobozon, meg tálcán fogom kipróbálni. "élesben" pedig először egy kiszuperált széken, ahol nem gond, ha befuccsol a tudományom. Ha jól megy a dolog, akkor is inkább olyan bútorokat újitanék fel (saját részre), amin apróbb, mestertapasszal megoldható hibák vannak.

Antikolni szeretnék, így annyira nem probléma, ha jobban megcsiszolom, mint kéne, bár akkor meg az a gond, hogy nem egyenletes a felszín. Bár sajnos nagyon úgy tűnik, hogy meg kell barátkoznom a kézi csiszolással, ami nem annyira tetszik (a gyengébbik nemet képviselem). Az akrilfestéket viszonylag könnyen tudtam csiszolni, de a vízbázisú zománcot már sokkal nehezebb, ezért kellene a gép... és ha jól látom, akkor 20-30.000 ft-ot érdemes rászánni.


Még egy kérdés a belinkelt géphez: ér valamit a porelszívás. Nincs kert vagy műhely, lakásban lakunk, az erkélyen tudnék csiszolni. Van olyan hatékony az elszívó, hogy ne őrüljenek meg a portól a szomszédok?

2015. márc. 30. 18:23
 4/5 dirtboy ***** válasza:
az a gép nem sok port csinál ne parázz
2015. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én adtam a linket a deltacsiszolóhoz. Nálam is működik egy ilyen, igaz, nekem műhelyi körülmények közt. Nem generál nagy mennyiségű port működés közben, a gyári porgyűjtője is nagyon jó, szerintem kellő óvatossággal még lakáson belül is tudod használni. Egyébként becsülendő, és dicséretes, hogy hölgy létedre ilyen feladatoktól sem riadsz vissza, én őszintén kívánok neked sok sikert hozzá.
2015. márc. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!