Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az otthon található eszközökbő...

Az otthon található eszközökből lehet valamilyen kezdetleges NAPELEMET készíteni?

Figyelt kérdés
Úgy értem olyan nagyon kezdetlegest amely épp hogy csak termel egy kis áramot.És nem NAPKOLLEKTORT kérdeztem amit üres sörös dobozokból lehet készíteni, hanem NAPELEMET.

2015. ápr. 19. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez azért nem egyszerű eset, de lehet próbálni...

Kiszedsz egy tv, vagy bármi készülékből az infra vevő elemet, az adó ugye a kezedben van, na ezt a vevőt megvilágítva kaphatsz némi, inkább csak műszerrel mérhető feszültséget.

Ugyanez: régi fénymérőből kiszeded az érzékelőt, működni fog.

2015. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fotocellát házilag nem mostanában tudsz barkácsolni, erről lemondhatsz. De pl. veszel tescóból solar kerti lámpákat, ezeket akár sorba is kötheted a teljesítményüket növelve.
2015. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.

Úgy gondoltad, hogy 3 merőkanálból, egy Tesco katalógusból, meg egy tipliből egy éles késsel tudsz-e napelemet csinálni?

A napelem egy igen speciális műszaki berendezés, azt "otthoni eszközökből" nem tudsz készíteni!

2015. ápr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amennyiben az otthon található eszközeid között napelem is van, akkor semmi akadálya. Egyébként nem.
2015. ápr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!