Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet régi, csöpögő...

Hogyan lehet régi, csöpögő csapot leszerelni és javítani?

Figyelt kérdés
Olyan típusú csaptelep, amelynél külön van a hideg és meleg víz, a csapok közepén pedig van egy kis műanyag dugó, azt ha kipattintom, azalatt van egy csavar. Ha jól sejtem, ezt a csavart kellene kicsavarnom, de akármerre tekerem, egyszerűen nem jön ki. Mit csinálok rosszul? :D

2015. máj. 10. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel képet nem tettél fel, a legjobb szaktanács: fordított sorrendben, mint ahogy felszerelték!

.

Én mindig a hideg/melegvíz főcsapjának elzárásával kezdem, aztán a csapot a vízvezetékekkel összekötő csövek levételével folytatom. Miközben ezt csinálod, meglátod, hogyan van a csap a kagylóhoz rögzítve!

2015. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilván arra gondolsz, hogy a csapfogantyú közepén van egy kipattintható műanyag dugó. A dugó alatt van egy csavar, ami a fogantyút rögzíti a csap tengelyéhez. Azt a kis csavart csavarhúzóval csak óramutató járásával ellentétes irányban tudod a jelen állapotban kicsavarni és akkor lehúzható a fogantyú a csap tengelyéről. Akkor már csak a tömszelence csavarját kell lecsavarni, majd pedig a szelep zárófedelet és akkor kiemelhető a szeleptengely rajta az elkopott szeleptömítésekkel. De az egész művelet előtt a sarokszelepet el kell zárni !!!!
2015. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, a csapfogantyún lévő kis műanyagra gondoltam, és az az alatt található csavarra. Óramutató járásával ellentétes irányba csavartam, de nem tudtam leszedni a fogantyút... esetleg erőteljesebben meg kell húzni, mikor már nem tudom tovább csavarni a csavart, vagy le kellene jöjjön az szépen magától?

A sarokszelep természetesen el van zárva, mikor a csappal babrálok. :)

2015. máj. 10. 11:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nem tudod tovább csavarni?

Az úgy szokott lenni, hogy nehezen indul meg (ha már rég nem volt leszedve), aztán érzed, hogy csavarodik, végül mikor kitekeredett, akkor már nagyon könnyen forog. Ekkor kell meghúzni a fogantyút, esetleg kicsit erősebben.


Egy fotó azért tényleg jó lenne, pl. Képfeltöltés.

2015. máj. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta elintéződött a dolog, most már minden rendben. Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. máj. 12. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!