Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék egy kültéri lámpát...

Smith Oliver kérdése:

Szeretnék egy kültéri lámpát bekötni a meglévő 3-as kapcsolóba.3 kapcsoló van egymás mellett. Hogy kössem be? Sos.

Figyelt kérdés
Amikor szétszedtem a kapcsolót a bejövő vezeték 4 eres, van fekete, barna, kék és sárgán. A három kapcsoló a feketével egymáshoz van kapcsolva. Az első kapcsolóban van még barna a másodikba kék, és a harmadikba van a sárga.Azt szeretném, hogy amikor felkapcsolom az elsőt akkor égjen az új lámpa is. Készítettem fotót is, de nem tudtam ide feltölteni. Köszönöm előre is a segítséget.

2015. máj. 12. 02:14
 1/4 electroman75 ***** válasza:
Mivel a fekete a betáp fázisod,a többi meg a kapcsolt(elmenő) szál,és se nulla se védővezető nincs a dobozban ezért ide nem kötheted a lámpád. Kell a kapcsoló környékén lenni 1 kötő doboznak is abban a barnával lepárhuzamosítod az új lámpád fázisát,nulla a nullához, föld a földhöz és már kész is. De a helyedben én hívnák 1 szakembert, mert ahol a zöld-sárgán fázis van ott érhet még megrázó meglepetés.
2015. máj. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha értenél hozzá, tudnád hogyan kell bekötni. Ha viszont nem értesz hozzá, akkor a saját biztonságod érdekében semmiképpen sem nyúljál hozzá! Nem egy házban szereltem már úgy, hogy a korábbi, barkácsoló kedvű bátor és lelkes mókolók miatt Isten kezében volt az egész család! Ezt egy ezres munkadíjért bármelyik szerelő beköti neked, ne sajnálj rá ennyit.
2015. máj. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Joe.38 ***** válasza:
Gyakori kérdések oldalon villanyt szerelni? Hm... A válaszokat biztosra veszed. Át is ülteted a valóságba? Garancia? Nem kéne egy szakember inkább? Lattál már hiradot? Sok benne a leegett ház pont az ilyen elektromos barkácsolók okoznak saját maguknak elektromos tüzet. Nem véletlen ez egy szakma. Ez nem fa ültetés vagy tojás rántotta. És még azt is ellehet cseszni.
2015. máj. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor először vettem kéz alól házat, első dologm volt a vezetékelést átnézni. Helyesen tettem. A nádfödémben elvezetett a lengődugalj még az enyhébb hülyeségek közé tartozott.
2015. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!