Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a baja a gázkazánnak?

Mi a baja a gázkazánnak?

Figyelt kérdés

Üdv!


Segítséget szeretnék kérni. Van egy Baxi típusú kombi gázkazánom. Ma vettem észre, hogy folyamatosan megy rajt a fűtés, pedig nyári üzemmódban van. Kíhúzom, visszadugom a konnektorba, akkor is újra csinálja. Resetelni sem tudom. A keringetőszivattyúját viszont nem kapcsolja be, így kb. 3-4 másodpercre bekapcsol, aztán felszalad a hőfok, utána csak búg, amíg le nem hűl 60 fok alá, aztán újra fűt és így tovább....


Meleg víz az van rajt.


Szerintetek? Panel?


Persze az ünnepek után hívok szerelőt, addig meg ki van húzva, csak mosogatáshoz és fürdéshez kapcsolom be.


Köszi a választ!



2015. máj. 23. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsit megijedtem amikor a "Barkácsolás" rovatban találtam gázkazános kérdést :-) De látom, hogy szerelőt készülsz hívni, úgyhogy nem kell evakuálni a környéket, ahol laksz. Nálam anyós gázkazánja csinált hasonló tüneteket, (Wolf falikazán) valami érzékelő bigyó ment ki benne, ami félrevezette az elektronikát. Négyezer forint volt a cucc bele, ötezer a kiszállás és a javítás. Aránylag olcsón megúszta.
2015. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:-)

Nem állok neki magamtól, csak nem találtam megfelelőbb kategóriát. Ünnepek után mindenképpen hívok szerelőt, addig kihúzzuk vele. Ki van kapcsolva, csak naponta egyszer, fürdéskor és esti mosogatáskor kapcsolom be.

2015. máj. 24. 09:33
 3/4 Pandas74 ***** válasza:

A legokosabb megoldason gondolkodsz.....ez lehet panel,erzekelo,vagy akar szivattyu is

Sot elofordulhat az is ,hogy a kazanod "faziserzekeny"-ez furcsa egyfazisu valtoaramu keszuleknel,de az enyemnek nem mindegy ,hogy a villasdugot hogy dugod vissza.Ha nem megfeleloen ,akkor nem indul el ,es hibat jelez.Ezt a tipust viszont nem ismerem

2015. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ki nem szoktam húzni, úgyhogy nem hiszem, hogy amiatt lenne. Másik oldalon is valami érzékelőt írtak. Na mindegy, az ünnepek után hívok szerelőt, aztán meglátjuk. Remélem nem horror+áfa lesz a szerelés...
2015. máj. 24. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!