Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy hobi rakétához KNSU-t...

Tamas2000 kérdése:

Egy hobi rakétához KNSU-t vagy puskaport használjak üzemanyagnak?

Figyelt kérdés
2015. máj. 29. 06:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a puskapor, lőpor tartása törvényellenes ,a másikat nem ismerem.
2015. máj. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A KNSU répa/nád cukor meg kálium-nitrát keveréke.
2015. máj. 29. 17:09
 3/8 acelsziv ***** válasza:
0%
légy olyan jó és ne szórakozz robbanóanyaggal, mert nagy vaj lehet és még jól meg is tosszák a hátsódat érte
2015. jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem.
2015. jún. 4. 05:58
 5/8 anonim válasza:

OFF 1: Véleményem szerint információt biztonságra és egyebekre hivatkozva visszatartani az egyik legundorítóbb dolog, szóval oktatási céllal írok pár sort. Felhasználásáért semmilyen felelősséget nem vállalok.


ON:

A puskapor készítése (soha nem csináltam, de élénk fantáziámmal szinte látom magam előtt) veszélyes (elég egy rossz mozdulat), koszol (szén vs. tüdő), nehéz (arányok, szén szemcsemérete). Mellesleg törvénytelen.


A KNSU elkészítése (melyet nagyon nem ajánlok) kész életveszély, noha nem törvénytelen. Ha ilyesmire vetemedsz, VÉDŐSZEMÜVEGGEL, nagy, nyílt és szélcsendes területen (pl. szántóföld), bármilyen növényzettől távol, kis lángon, NEM GÁZREZSÓN, egyszerre KEVESET lehetséges elkészíteni. A még meg nem főzött anyagot ne tedd a tűz tíz méteres körzetébe. NE HAJOLJ A FAZÉK FÖLÉ, lehetőleg inkább messziről kerüld el. Ha már szép aranybarna, kész van. Kesztyűben formázható, amíg ki nem hűl. A kevesebb több: ha csak úgy több kilót pakolsz egy "rakétára", nem fogja magát fölemelni. Egy ujjnyi még talán sok is. A szüleid nyugodtan avasd be (szórakozás, bizalom, biztonság, felelősség). Soha nem kerültem a híradóba, mert ezt mind betartottam.


OFF 2: a sok száraz, elméleti tudásra építő, magolós, utólag abszolút fölösleges kémiaóra helyett szívesebben csináltam volna ilyesmit felügyelettel, biztonságosabban, ingyen. Most aztán mindenki lepontozhat.

2015. szept. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát én inkább csak összekeverem a cukrot és a KNO3 megfelelő arányban és nem lesz semilyen veszély.
2015. szept. 24. 17:12
 7/8 anonim válasza:
Az nekem sajnos kihullott:/ de ha egy vitaminos dobozt kilyukasztasz a tetején, majd megtömöd porral, jól fog kinézni.
2015. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Öntök hozzá egy kis vizet és amint megszáradt kemény lesz és kösz.
2015. szept. 25. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!