Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lakkozott fafelületet festette...

Lakkozott fafelületet festettem le Sadolin vékonylazúrral és nem tapad meg rajta. Hogyan távolítsam el az így rákent festéket?

Figyelt kérdés
Egy fotel karfáját akartam átfesteni, mert néhány helyen meg volt nagyon kopva. Miközben elkezdtem felkenni a lazúrt, akkor tűnt fel a hülye, hozzá nem értő fejemnek, hogy már lakkozott fafelületre kentem és nem fogja beszívni a fa a lazúrt. Egy pár órája történt a festés, de úgy tűnik, hogy nem fogja egyáltalán beszívni a festéket, így ragadni és fogni fog az egész. Hogyan tudom hatékonyan eltávolítani ezt a feleslegesen felkent lazúrréteget? És ha ez megvan, hogyan tudom a lakkréteget is eltávolítani, hogy utána újrafesthessem a lakknélküli fafelületet?

2015. jún. 19. 00:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Hígítós ronggyal , a régi lakkréteget smirglivel tudod eltávolítani.
2015. jún. 19. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem fog ragadni, megszárad, csak hosszabb idő kell neki. A foltokban lakkos felület miatt viszont nem lesz esztétikus. Hígítós rongy már lehet, hogy késő neki, várd meg a teljes száradást, és akkor csiszold vissza.
2015. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 19. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!