Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Alumínium váz házilagos festése?

Alumínium váz házilagos festése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Alumínium biciklivázamat szeretném átfesteni. A kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e valami alapozót ajánlani, ami kifejezetten a nehezen festhető fémekre, pontosabban az alumíniumra készült? Interneten én is találtam jó párat, de inkább a festékkel, festéssel szerzett tapasztalat érdekelne.

Eloxálás nem jöhet szóba a méret miatt.


A festéket rá is szeretném égetni, kb 150 fokon 15-20 percig. Erre egy nyitott sütőajtó elé hőszigetelő elemekből épített kis kemencére gondoltam. Csak azt nem tudom, hogy ez bármilyen alapozónál a tartósság növekedését okozza-e? Fedőfestéket is érdemes ráégetni? Illetve ezt a festék fújása után mennyi idővel érdemes csinálni?

Előre is köszönöm a segítséget!


2015. jún. 20. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Vidd el porfestőhöz, összességében tartósabb és erősebb bevonatot fogsz kapni, és valószínűleg kevesebbe is kerül majd. Nekem tavaly 5000Ft-ért csinálták.
2015. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt nem tudod, hogy homokszórás mindenképp szükséges-e? kromofággal letisztítom a fémig és mindent lebontok róla természetesen. Merre csináltattad, ha nem titok persze :)
2015. jún. 20. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell feltétlenül homokfúvás, én is letakarítottam alumíniumig a vázat, és utána vittem el. Ott zsírtalanították és porszórták. Vittem porszóratni öt éve egy régi csepel vázat, azt akkor letakarították homokkal, de az nem is alu váz, volt rajta felületi rozsda bőven.


[link]


Itt csináltattam

2015. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!