Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üveggyapot + XPS lap jó...

Üveggyapot + XPS lap jó hangszigetelésnek mennyezetre?

Figyelt kérdés
Dolgoztam már párszor eme kombóval, és eddig csak jó tapasztalataim vannak. Egy 12 négyzetméteres szobát szeretnék lehangszigetelni, mert sajnos a födémen jönnek át a hangok a mennyezetből, ez társasház. Szerintetek, ha polisztirol ragasztóval a lapok össze vannak ragasztva + betonszögekkel egymásba és a falba, akkor nem kell neki tartógerenda, ha úgy 5 centi vastagon üveggyapottal megtöltöm? Szerintem maga a 3 centis XPS lap, ha habarccsal és szögekkel egymásnak van rögzítve, van olyan kemény hogy megtartsa azt az elenyésző súlyt. Az egész a mennyezeten lenne, viszont az oldalfalakba kapaszkodna betonszögekkel, a plafontól kb 15 centire, és megtölteném üveggyapottal. Tapasztalatokat várok, ijesztgettek már azzal, hogy lecsapódik rá a pára stb.
2015. júl. 7. 03:32
 1/3 A kérdező kommentje:
és még ami fontos, hogy a szoba csak másfél méter széles, ezért gondoltam hogy ekkora szélességben még talán nem kellene a gerenda...
2015. júl. 7. 03:33
 2/3 anonim ***** válasza:
Én biztosan tennék tartószerkezetet legalább egy minimálist cseréplécekből .
2015. júl. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
és ezeket a léceket mivel kell lekezelni? elég rá zománcfesték?
2015. júl. 9. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!