Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretném a tükör hátoldalán...

Szeretném a tükör hátoldalán a foncsort "öregbíteni", de semmi maró szer nem hat rá. (kromofág, akkumulátorsav, festékmaró gél, ) Mivel oldható meg a probléma?

Figyelt kérdés
2015. júl. 22. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
hő?
2015. júl. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kitettem már vegyszeresen a Napra, hőlégfúvóval is fújtam. Kitartó a festék.:-(
2015. júl. 22. 19:15
 3/10 anonim ***** válasza:
A lakk szerves oldószerrel leszedhető, az alatta levő ezüst meg salétromsavval vagy mechanikus vakarással.
2015. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A "foncsort" védő festékréteget el tudtad távolítani?

Ha igen, akkor szerintem két lehetőség van: vagy ezüst,vagy alumínium a tükröző réteg.

Az ezüstöt salétromsav oldja, de emlékem szerint vas-klorid vizes oldata is, ez utóbbit bizonyára könnyebb beszerezni.

Az alumínium szintén maratható vas-kloriddal, bár kissé kellemetlen, hogy eléggé lassan kezd dolgozni, aztán annál gyorsabban folytatja. A lúgok is megmarják.

Azt a jellegzetes, régi tükrökre oly jellemző felhólyagosodást viszont maratással aligha tudod utánozni: várni kell, majd magától bekövetkezik :) .

2015. júl. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A foncsort védő festékréteggel van gondom,az nagyon makacs, de talán több óra várakozás után megindult. Kicsit már tudtam kaparni róla. Ezüst réteg van rajta, majd veszek salétromsavat, remélem nem kell sokat várni. Igen, pont azt a régi tükrökre oly jellemző felhólyagosodást szeretném elérni, de azt hiszem nagyon nehezen fog menni. Azért köszönöm az eddigi tanácsokat, sokat segített! :-)
2015. júl. 22. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Olvassál, irodalmazzál utána rendesen, mert a foncsor olyan vékony rajta, hogy öregítés helyett salétromsavval egyből lekapod. Kisméretű hulladéktükrökön gyakorolnék, a kívánt hatás eléréséhez...
2015. júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A drogériákban kapható ezüsttisztító nem viszi?...nem válasz,inkább "agyalás"...
2015. júl. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további tippeket, ma nem tudtam vele foglalkozni, de tegnap este bekentem jó vastagon kromofággal, reggelre végre megindult. Ma vettem vas-kloridot, holnap kipróbálom. Salétromsavat meg nem is biztos hogy tudok venni, mert engedély köteles (?). Van néhány tükör darabom, mindent külön próbálok, de lassú az előrejutás. Bár amit este bekentem, már közelít ahhoz amit szeretnék. Ha a védő festéket oldaná valami rendesen, nem is lenne gond. Holnap folytatom. Köszi a tippeket, az ezüst tisztítót is megpróbálom.
2015. júl. 23. 23:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha érdekel még, leírom, hogy mivel öregbítettem kb 200 m2 tükröt. Először is furának hangzik, de fontos hogy milyen színű védő van a tükrön. A zöldet nem viszi szinte semmi, de a kék színűt le lehet maratni. A kromofág nem viszi, én a chemofág nevű zselés marót használtam. Ez hólyagosra felmarta, amit spaklival letoltam. A foncsort pedig nagyon finom csiszolópapírral, illetve fém dörzsivel, vizesen, körkörös mozdulatokkal távolítottam el, tetszés szerint. Kesztyűt használj!
2015. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Zöld színű a védő, és valóban semmi nem viszi le. Sajnos csak ilyen volt itthon, de keresek kék színűt. Vettem valami szuper marót ( a festékboltos szerint), persze semmi, de ezt a chemofágot kipróbálom. Remélem sikerül.Kösz
2015. aug. 3. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!