Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kalapácslakkból mekkora a...

Kalapácslakkból mekkora a választék?

Figyelt kérdés
Úgy értem, vehetek / kevertethetek én bármilyet, ami a RAL színskálába beletartozik?

2015. júl. 27. 01:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Én is most keresek szineket, de nem tudom, mi a kalapácslakk.

A RAL-színskálát és a korlátokat ismerem.

2015. júl. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
az egy régi speckó festék, mely 2 rétegben már teljesen jól fed, szép selyemfény hatással
2015. júl. 27. 01:51
 3/23 anonim ***** válasza:
Zománcfesték?.... vagy miféle?
2015. júl. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem ezt a réteg dolgot se. Én többmindent festettem mostanság zománc- és akrilfestékkel, egyetlen "réteg"-et festettem fel, ha lehet egyáltalán így nevezni.

A vastagságot tudod szabályozni az ecsettel, vagy ha fújod, a fújás idejével.

2015. júl. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
mint leírtam, kalapácsfesték, kb mint a hammerite, nem teljesen olyan, mint a zománc, és bizony lehet több réteg festéket felvinni, sőt, sokszor kell is
2015. júl. 27. 02:19
 6/23 A kérdező kommentje:
úgy műxik, ha ráfújsz még egyet, miután megszárad, akkor már kettő réteged van, ilyen egyszerű :D
2015. júl. 27. 02:25
 7/23 anonim ***** válasza:

Aha. Hát akkor leírom a többi festékkel kapcsolatos tapasztalatomat.

Mutatták nekem az állítólagos teljes/rendelhetó RAL-színskálát, de kitartóan jártam a boltokat, és az OBI-ban találtam egy annál szélesebb skálát, s mind RAL-skálának megfelelő volt, ugyanis rá volt írva RAL-szám. Most konkrétan akrilfestékről beszélek spray formátumban (400 ml).


Más tekintetben is az OBI vált be, Supralux és Dulux festékből ott kikevernek bármilyen színt. Talán kalapácsfestékből is akkor, ezt nem tudom, de érdemes megkérdezni ott.

Ez a színskála (Dulux, Supralux) a legjobb, amit találtam több havi kutatómunkával.


Mit akarsz befesteni?

2015. júl. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Egyébként az tudod, hogy autógumit mivel érdemes befesteni, amit nem dob le magáról? Dekorációnak kell, nem kell hogy bírjon terhelést.:)
2015. júl. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
biciklire menne valami szebb színű kalapácsfesték, úgy tudom, nem igazán keverik ki ezt a fajta festéket. így mondjuk lehet, hogy csak maradnék simán a jópár réteg zománccal+alapozó+lakk, egyéb marhaságok, csak az meg lepattog sajnos. Egyébként szerintem ezek közül valamelyik csak jó lesz: [link]
2015. júl. 27. 02:36
 10/23 A kérdező kommentje:
még feliratot is tudnál fújni az olyan gumi oldalára, amit rendesen használsz is (szerintem)
2015. júl. 27. 02:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!