Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Burkolhatok régi metlaki...

Burkolhatok régi metlaki járólapra?

Figyelt kérdés
Vályogból készült nyaralónk padlózata már megérett a cserére (régi metlaki), ezért beszéltem egy burkolóval aki közölte, h bizony a régi burkolatot fel kell szedni és a szobákat ki kell előtte önteni 8-10(!)cm-nyi betonnal. Ennek anyagköltsége olyan 150000Ft lenne. A burkolat nincs rossz állapotban (igaz néhány helyen megsüppedt), ezért ekkora beruházás szerintem felesleges. A szakember szerint aljzatkiegyenlítőt nem használhatunk a hibák orvoslására, valamint a metlakira sem burkolna hasonló okokból... Egy másik kőműves szerint a régi burkolat felszedése után, ha a talaj elég szilárd nem kell betonozni, elég egy vékony réteg aljzatkiegyenlítés. Most már teljesen tanácstalan vagyok? Kinek mi a véleménye? Esetleg ismer valaki egy jó burkolót Heves megyében (Füzesabony)? Köszönöm a segítséget!
2010. márc. 7. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá mestert hívni! Aljzatkiegyenlítővel kiöntöd, ami befog folyni a régi lapok közé is, így fikszálja őlet4Aztán te magad is lerakhatod rá a lapokat!Nem egy nagy dolog!Pár ezerből megveszed a szerszámokat, csempevágót, fugázó cuccot, és ess neki!Vagy hívj egy épkézláb kőmüvest, aki nem arra megy hogy jól lehúzzon.Kerek perec mond meg neki hogy te így akarod, és vállalja vagy nem!Ennyi a történet!
2010. márc. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia ez sok mindentől függ általában ha nagyon régi ház lehet hogy nincs is vagy nagyon gyenge minőségű a beton(ezt látni kellene.)Ha ujjat betonozol akkor nem kell kiegyenlíteni.Én saját magamnak ráraktam a régi lapra és nincs baja bár annak jó volt a beton minősége.Mindenképpen meg kell nézni a betont szedjetek fel pár m2-t és ott nézesd meg.A lényeg ha jó a beton akkor mehet rá ha nem akkor a betonozni kell a kiegyenlítő nem segít.A süllyedés miatt szerintem betonozni kell de ez nem biztos.Ha nem találsz számodra megfelelő szakembereket írj Szolnok megyei vagyok és van egy brigádom többek közt hideg burkolással is foglalkozunk megnézzük és meg is csináljuk

Üdv

2010. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Re az 1. válaszra: A szaki azt mondta, h a süppedés itt-ott nagyobb, mint amit egy aljzatkiegyenlítés megoldhatna (az csak 30mm OK). Arra is gondoltam, h ahol besüppedt megbontom, kidöngölöm a talajt alatta, majd visszarakom a burkolatot, végül talajkiegyenlítővel lekenem az egészet és erre ragasztok vastagon flexibilis csemperagasztóval. Szerinted ez így jó lenne?


Re a 2. válaszra: A metlaki alatt valószínűleg (biztosan :) homok van, és nem beton, ezért süppedt meg. Ha lehet mindenképp szeretném elkerülni a betonozást anyagi okok miatt. (Egy 50m2-es nyaralóra kicsit sok lenne az a 150000Ft-os beton...) Mennyiért vállalná ekkora felület burkolását?


Köszönöm a válaszokat!

2010. márc. 7. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia 2.válaszoló vagyok eltudnád küldeni az e-mail címedet privátban ott megbeszélhetünk mindent.
2010. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

8-10cm beton az nagyon vastag és felesleges! Gondolom előtte is volt beton a burkolólapok alatt.

Ha nem akarsz a régire ráburkolni (lehet!), akkor a régi lapokat föl kell vésni és aljzatkiegyenlítővel kiönteni. Nálunk a kőműves 1-2cm vastagon esztrichet terített szét.

Egyébként nálunk a burkolás előtt egy helyen cső fektetés miatt fel kellett bontani az aljzatot és nem volt vastagabb beton 3cm-nél! Alatta már csak homok volt. Mégis 25 éve, mióta a ház megépült semmi probléma nem volt még belőle, hogy nem 10cm-es a beton.

2010. márc. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha lebetonozzátok a vályogház padlóját, sanszos, hogy a falak vizesedni fognak...

Ami nálunk bevált:

metlaki felszedése, föld kiegyenlítése, újradöngölése, párnafák, mdf lapokból a padló, és erre a burkolat. Sokmindent, pl a famunka nagy részét és a bontást is a férjem és apukám csinált, a burkolást szakemberre bíztuk.

2012. júl. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!