Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bükk rétegelt lemez hibáját...

Bükk rétegelt lemez hibáját mivel és hogyan javítsam ki?

Figyelt kérdés

Víz érte egy rövid időre, és a szélén a ragasztásánál kicsit szétnyílt és meghajolt. Elég az, ha faragasztót nyomok a lemezek közé és gyorsszorítóval összeszorítom? Már kiszáradt azóta. Esetleg kicsit nedvesítsem be (nem a ragasztandó felületet, hanem kívül), hogy jobban hajoljon, vagy az felesleges?


Egy másik hibája, hogy egy helyen felpúposodott kicsit. Ezt ragasztani nem nagyon lehet. Ha lekaparom/csiszolom ezt a hibás részt, mivel tudnám kijavítani? Nem baj, ha látszani fog a javítás helye.


Ja, és kezeletlen még a felülete a lemeznek.


2015. aug. 23. 09:21
 1/1 Ágh Ferenc ***** válasza:
Remélem jól értem a kérdést! Én most egy nem teljesen szabályos restaurálási eljárást ajánlok! Ha a lap közepén van púp, akkor sniccerrel a közepén fel kell vágni és ezután pillanatragasztót kell a résen benyomni! Ezután bármilyen domború eszközzel(sima szerszámnyél) gyors mozdulatokkal, hogy a ragasztóhoz ne tapadjon a nyél, addig dörzsölni, amíg a felület már nem ragad, közben látható, hogy a hupli is kisimul! A kifolyt ragasztót később finom csiszolópapírral el lehet tüntetni! A széleknél is lehet ezzel próbálkozni, kicsit gyorsabb az eredmény, mint a normál ragasztókkal és szorítóval! Persze itt nem tudom érzékeltetni a rutint, de érdemes kipróbálni! Én ezzel a módszerrel nagyon sok régi felázott politúrozott bútoron tudtam segíteni!
2015. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!