Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Körfűrészlapból kést?

Körfűrészlapból kést?

Figyelt kérdés
Szerintetek érdemes körfűrészlapból kést csinálni? Egy taktikai kést szeretnék csinálni leginkább a 25-ös furat miatt gondoltam a körfűrészlapra. Szerintetek mennyire lesz éltartó, korrózióálló, és tartós(a lágyságra értem)?

#kés #körfűrészlap #éltartósság #korrózióállóság #strapabírósság
2015. aug. 28. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
nem papírból van?
2015. aug. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat várok, köszönöm.
2015. aug. 28. 19:05
 3/11 anonim ***** válasza:
2015. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Lehet venni portálokon és üzletbe is tartósat .
2015. aug. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2015. aug. 28. 22:26
 6/11 anonim válasza:
A helyedben azért ezt hanyagolnám, szánj rá egy kisebb összeget és készen veszel igazán jó kést, TOKKAL együtt!!
2015. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok és késkészítéssel szeretnék foglalkozni, ezért próbálok régi elhasznált szerszámokból kést készíteni gyakorlás képpen.
2015. szept. 26. 10:09
 8/11 anonim válasza:
Ha így áll helyzet akkor próbáld meg, de sokat ne várj, nem lesz igazábol se kemény se éltartó, a körfűrészlap alapvetően nem erre találták ki, teljesen máshogy használsz egy kést - kés acélt, Inkább venned kellene acélt ami nem olcsó, acélfullánkon van fent kés acél abból gyakorolj. Bár biztosan sikerülne KF-lapból kést készíteni nah de használni...
2015. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. okt. 6. 18:33
 10/11 homo ludensz ***** válasza:
Elméletileg lehet mert a körfűrészlap is acél és remélhetőleg nem hőkezelt. Nem tudom hogy szándékozol kialakítani (köszörülni vagy egyéb módon) de ha kész vagy mindenképpen hőkezelni kell és a nyelétől indulva visszaereszteni szalmasárgára. Az edzéshez tudni kell hogy milyen acél,általában cseresznyepirosra melegítjük de nem mindegy mibe mártjuk mikor lehűtjük. (víz,petróleum stb.) Szikrapróbával szoktuk megállapítani az acél fajtáját de azt jól kell ismerni.
2015. okt. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!