Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudom legkönnyebben...

Hogyan tudom legkönnyebben roncsolásmentesen megkülönböztetni a rozsdamentes acélt az alumíniumtól?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 16:02
 1/10 A kérdező kommentje:

Mágnes nagyon picit, alig észrevehetően vonzza. Akkor gondolom ez valami acélötvözet lehet, nem alumínium. Jól gondolom?

Van esetleg valami más, biztosabb módszer erre?

2010. márc. 11. 16:04
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem jó mert van olyan rozsdamentes acél amit egyáltalán nem vonz a mágnes.Olyan alu ötvözet nincs ami acélszínű lenne azért azt lehet látni.30%-os sósavat rácseppentve akármelyik alu ötvözetet megmarja a saválló acélt nem.
2010. márc. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
JÓL gondolod. Ha akármennyire is vonzza, akkor nem alu.
2010. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Néha a mágnes is jó, de inkább a SÚLY a döntő. Az alu sokkal könnyebb.
2010. márc. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A sűrűségét számold ki( nem nehéz) és nézd meg, hogy melyikre illik!
2010. márc. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A sűrűség problémás, mert egy fémhordóról van szó. Nem tudom lemérni a sűrűségét. A súlynál szintén az a gond, hogy fogalmam sincs, hogy mennyinek kéne lennie egyik vagy másik esetben.

A sósavas módszer jó ötlet, köszönöm!

A mágneses dolog meg azért jutott eszembe, mert van rozsdamentes fazekunk, és azzal pont ugyan így viselkedik a mágnes. Épp hogy egy picit vonzza.

2010. márc. 11. 18:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt írtad roncsolásmentesen, erre jó a sósav??

Leméred a tömegét, kiszámolod a térfogatát (mármint csak a fémét). Az alu 2700 kg/m3, az acélötvözet 5-8 ezer kg/m3. Látszik, elég nagy a különbség, tehát nem baj, ha nem teljesen pontosan számolsz.

A kezeletlen aluminium felülete matt, a kezelt (rozsdamentes) acélé viszonylag fényes (króm, nikkel miatt).

2010. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és úgy "szemre" ha vékony a fal, akkor acél, ha vastagabb, akkor alu.
2010. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, erre már én is gondoltam. Vékony a fala, szóval ez is azt támasztja alá, hogy acél.


A térfogatát hogy mérjem meg? Maximum úgy tudnám, hogy vízb merítem teljesen buborékmentesen és a vízszintemelkedésből kiszámítom. De ehhez kéne még egy nagyobb hordó, vagy tartály és elég macerás is.

A savas módszert gyakorlatilag roncsolásmentesnek tekinthetjük, mivel nem fogom föloldani a savban, csak pár másodpercre cseppentem rá egy nem feltűnő helyen, mondjuk az alján és figyelem, hogy mi történik. Utána letörlöm, lemosom.

2010. márc. 12. 21:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Térfogat. Ne csináld már. Falvastagság*hordómagasság*kör kerülete + Alsó körlap vastagsága*kör sugara a négyzeten * pí.
2010. márc. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!