Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 110-es PVC szennyvízcsövet...

110-es PVC szennyvízcsövet lehet melegíteni gázlánggal, hogy könnyebb legyen összetolni?

Figyelt kérdés
Zsírzással már próbálkoztam, de olyan szűk helyen van egy ív, hogy nem sikerült összeilleszteni. Vagy egyéb ötlet, hogy könnyebb legyen összerakni?

#könnyű #PVC #melegítés #szennyvízcső #gázlánggal #összetoldani #összetolni
2015. szept. 5. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
A lángot tedd takarékra , a csövet közvetlen tedd a rózsába . Lassan forgasd , puhulás után csúsztasd össze a csöveket , de forgasd és húzd szét , azért hogy ne hűljön rá .
2015. szept. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló írta. Annyit tennék hozzá: javasolt, hogy utána kívülről kend le xiloplaszttal, a kötést, mert a lángtól mindenképpen ridegedik és lehet rajta olyan pici repedés, amit nem fogsz észrevenni.
2015. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már össze van rakva, amihez hozzá kéne tolni ezt a darabot bennt az árokban. Van egy kis Farenheit-es lángfújóm, azzal gondoltam melegíteni helyszínen.
2015. szept. 5. 20:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Lánggal is lehet, de nagyon könnyen megégetheted. Inkább hőlégfúvó. Azzal nem égeted el.
2015. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha idomnál szeretnéd összeilleszteni, ott ne melegítsed, mert ha változik a mérete, nem fog tömíteni a gumigyűrű. Lehet kapni kimondottan erre a célra kenőszappant, azzal össze fogod tudni rakni. Ha két sima cső, akkor ott már működik a melegítéses eljárás. Egyik csövet megmelegíted, másikkal óvatosan megtágítod, míg bele nem megy. Utána szét kell szedni, és pvc ragasztóval véglegesre összerakni.
2015. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Idomnál lenne az összeillesztés, megnézem ezt a kenőszappant akkor. Köszönöm a válaszokat.
2015. szept. 5. 21:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Arra ne számíts, hogy simán össze fog csusszanni, még kenőszappannal is elég nehezen megy majd össze. Arra is figyelj, hogy az összeillesztendő darabok egymáshoz képest pontosan szembe legyenek összetolás előtt, mert ha feszül, akkor sem lehet egybecsúsztatni. Kicsit kínlódásos, de cserébe viszont masszív lesz, és jól tömít.
2015. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vettem hozzá való kenőzsírt, lényegesen könnyebb volt összetolni ezzel, mint szárazon. Nem mindenhol ment simán, de jobb volt. Igen közben rájöttem erre is hogy pontosan szemben kell legyenek egymással, ezt nehezebb volt megoldani szűk helyen 45 fok találkozásánál, de sikerült. :)
2015. szept. 7. 08:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!