Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Előtető oldalra mennyit...

Előtető oldalra mennyit nyúlhat túl? Részletek hajtás után.

Figyelt kérdés

Egy előtetőt építek a bejárati ajtó fölé. A képen láthatóhoz hasonlót. A hossza a faltól 2m. A kérdés a szélessége lesz.


[link]


Szarufák a falra merőlegesen, a tetején belécezem, arra megy majd üvegszál erősítésű poliészter hullámlemez.


Szóval megvannak a szarufák, a két szélső egymástól 3,6m távolságra (korábban polikarbonátot akartam rá, aztán meggondoltam magam) és most látom a boltban kapható poliészter hullámlemez 2x5m -es.


Egyik részből szívesen feltenném így, mert jó ha nagyobb az előtető, másrészt meg így 70 cm -es túlnyúlás lenne mindkét oldalon, ennyit nyúlnának túl a lécek a szarufákon. Ez már túl sok igaz? Meddig mehetek el?


Ellentételezhetem esetleg azzal, ha sűrűbben lécezem?



#polikarbonát #hullámlemez #előtető #üvegszál erősítésű hullámlemez
2015. szept. 11. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:

netes boltban nézted a tekercsek árát?

én 2 tüzépen is vettem már és mindkét helyen annyit vágtak le belőle amennyit kértem

2015. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ácsmunkáink során mi max 30 cm-t engedjük ki a léceket. 70 már nagyon sok lesz, és nem is esztétikus. El kell vágni 80 cm-t a hullámlemezből.
2015. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazatok van, nem is hagytam ennyit túlnyúlni, csak 20-20 centit mindegyik oldalon.


Fogtam a flexet aztán ennyit levágtam belőle.


Annyi tapasztalat, voltak jó nagy szelek az elmúlt napokban, hogy ennél a poliészter hullámlemeznél minden harmadik hullámnál le kell rögzíteni, máskülönben zörgeti a szél. Legalábbis nálam ez történt, amíg nem lett ilyen sűrű a lefogatás addig hupogott erős szélben.

2015. szept. 18. 10:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam lindab van a teraszon, 30 cm-enként van alálécezve, és minden hullámban csavarozva. Nekem nem zörög esőben. Havernál 50 cm-enként stafni, és minden harmadik hullámban csavarozás, mert valami okos szaki azt javasolta. Esőben nem alszanak, mert úgy dobol rajta, hogy a leghátsó szobában is kiesnek az ágyból. Ennyire nem mindegy a rögzítés. És ez vonatkozik a polikarbonátra, és az üvegszálas hullámlemezre is.
2015. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!