Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan épül fel az ipari...

Hogyan épül fel az ipari áram? Minek akkor a villanyórához a ötös dugó ha elég négyes is?

Figyelt kérdés
2015. szept. 25. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Három fázis, egy nulla, egy védőföldelés.
2015. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Villanymotornál akkor melyiket nem használják, hogy elég négy vezeték?
2015. szept. 25. 14:39
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Villanymotor három fázissal és a nullával működik.
2015. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Esetleg így

[link]

2015. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

villanymotor 3 fázissal működik, és van még a védővezeték. a nullát nem kell bekötni.

a fogyasztótól függően kell a nulla vezeték is (pl:tűzhely).

2015. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

" Villanymotor három fázissal és a nullával működik."

"villanymotor 3 fázissal működik, és van még a védővezeték. a nullát nem kell bekötni."


Melyik is igaz?

2015. szept. 26. 20:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok aki véletlenül nullát írtam, és köszönöm azoknak, akik jobban figyeltek, mert abban a formában ahogy én írtam le, valóban hülyeség! A három fázist kell bekötni, illetve az érintésvédelmet a gép, illetve a motor fémburkolatára. Elnézést a téves beírásért.
2015. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 puritan ***** válasza:

Az ipari áramról (három fázis) lehet egyfázisú fogyasztókat is üzemeltetni. Ezeknek valamelyik fázisra, és a nullára van szükségük a működéshez, és a védővezetőt a testükre kell kötni.

A háromfázisú fogyasztók, amelyiknek nincs szüksége a nullára a működéshez, gyakorlatilag a villanymotorokra korlátozódnak. Nekem hirtelen nem jut eszembe más, amihez nem kell nulla.


Nagyra értékelem az utolsó hozzászólót! Hibázott, korrigálta, sőt bocsánatot is kért.

Példaértékű!

:-)))))))

2015. szept. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A villanymotor köthető deltába ekkor valóban csak a három fázist meg a védőt kell bekötni. De vannak csillag kapcsolt motorok (és a csillag-delta indítás) ekkor be kell kötni a nullát is. Ha minden fogyasztód delta kapcsolt (azaz csak vonali feszültséget kap) akkor elég a négy vezető, ha vannak csillag kapcsolt (fázisfeszültség) eszközeid kell a nulla vezető is.
2015. okt. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#9


Csillagban is működhet nulla nélkül. A nulla elhagyásának egyetlen feltétele csillag kapcsolásnál a három fázis egyenlő terhelése.

A delta pedig nyilvánvalóan kiegyenlíti önmagának, még ha a 3 fázis egyenként nem is egyformán terhelne.

2015. okt. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!