Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehetne hegesztés során...

Zoligeza kérdése:

Hogy lehetne hegesztés során keletkezett átégést,5-6 mm-es, szögfejnyi lyukat kijavítani?

Figyelt kérdés
Zártszelvények (60x40, 80x60, 2-es falú) T csatlakozásának hegesztésekor átégett a becsatlakozó szelvény (tehát a nem átmenő) széle, és lyuk keletkezett a varrat mentén. 2,5-es, OK46.16 pálcával hegesztettem, inverterrel. A lekerekített szelvény miatti nagy illesztési hézag okozott problémát. Meg az, hogy kezdő vagyok.

2015. szept. 26. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Van ez így. Felénk faluhelyen ha nagy a lyuk, akkor bele valami fémdarab (pl. a zártszelvény vágásakor megmaradt valamelyik darabka, kis darab "laposvas"), aztán hegesztés megint. Nem szép és nem is valami jó megoldás, de legalább nem marad lyuk rajta.


Inverteressel még sosem hegesztettem, csak szir-szar trafós, semmirevaló gépekkel - de azokon ilyenkor kicsit visszavenném az áramot.

2015. szept. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Lehet kapni pl. a Kőházy festékboltban kétkomponensű, fémekhez ajánlott epoxy gyurmát. Össze kell gyúrni, betömni a lyukba, majd megkeményedés után szintbe csiszolni.
2015. szept. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
vegyél 2-es pálcát azzal majd betudod hegeszteni és nem is fog átégni
2015. szept. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dirtboy ***** válasza:
100%

be lehet csipkedni a lyukat,kisebb Amper kell és csak csipkeded,rakod egymásra még el nem tűnik.

a gyök persze jó nagy lesz de gondolom az nem lényeg annál amit készítesz.

2015. szept. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 puritan ***** válasza:

Vékonyfalú zártszelvénynél ez bizony előfordul. Nem kell megrémülni tőle, óvatosan kis árammal be lehet hegeszteni a lyukakat. Csak szakaszosan, ha kezd felizzani a vas, várni kell kicsit még lehűl, és akkor megint egy kis darabot berakni. Aztán meg leköszörülni, ha nagyon csúnya lett.

Én így szoktam...

:-)))

2015. szept. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2mm lemez még 2,5mm rutilossal megoldható szaggatott ívvel. Kicsit kísérletezni kell hulladékon (minél kisebb darabkák, annál szemetebb módon átmelegednek), és meglesz, hogy mennyi ideig érvényes tartani az ívet (nagyjából egy sietős, de nyomatékos "Psszt!", mint a csendreintés, a legrövidebb, ami nem lesz hideg és/vagy zárványos), és mennyit érdemes várni a gázok jól látható kibüffenése után is adott lemezvastagság és hőelvezetés esetén. Rengeteget jelent a jó elektródaszög: minél jobban közelít a merőlegeshez, annál durvábban átüt (most ellenség a jó beolvadás, amihez kell is 6mm környékén már). Inverterrel jó dolog a fordított polaritás (pozitív elektróda): ilyenkor a rutilos egyébként eredendően mély beolvadása is kissé visszafogottabb.
2015. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!