Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » ASZTALOSOK, hogyan/mivel...

ASZTALOSOK, hogyan/mivel lehet eltüntetni a léc csavarodottságát/görbeségét?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni fából barkácsolgatni,de még csak most ismerkedek a dolgokkal. Nem tudom, hogy elég lenne-e nekem egy kis egyengető, vagy vastagoló kellene-e, vagy esetleg kombinált...Enyhén görbe léc egyenesre munkálásához egyengető, vagy vastagoló kell? A vastagoló annyiban különbözik az egyengetőtől, hogy ott gépi leszorítás van?

Tehát nem csak azt akarom elérni, hogy sima legyen a léc, hanem az 1-2mm-es görbeségét/csavarodottságát is eltüntetni.



2015. szept. 29. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

A nevében is benne van.

Az egyengetővel alakítasz ki egy sík oldalt majd derékszöget. Utána a vastagolóval pontos méretre gyalulod.

2015. szept. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy leírták előttem. Én anno egy kis 250-es késszélességű maszekba mukucsolt kombinált gyalugéppel kezdtem, ami vastagsági funkciót nem tudott, viszont volt rajta emelhető asztallal körfűrész, illetve hosszlyukfúró. Mindent azon csináltam, és érdekes módon, meg lehetett rajta csinálni mindent. Most meg néha kevésnek érzem a minden tudással megáldott Feldert is. Hiába, az idő múlásával romlik az ember... :-)
2015. szept. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor tehát a vastagoló nincsen előnyben ha csavarodottságot/görbülést kell "kigyalulni", hanem csak a pontos vastagság kialakításánál van jelentősége?

Tehát vastagságival semmivel sem könnyebb ezt kezelni?

2015. szept. 29. 23:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kialakítottad az egyik sima felületedet, és derékszögbe begyalultad, a szembe oldalait már vastagságival méretre tudod gyalulni. Tekeredett anyagnál ilyenkor nem a tekeredést szünteted meg, hanem kigyalulod belőle a tekeredés miatti anyagfelesleget.
2015. szept. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dirtboy ***** válasza:
100%
vastagolónál a gép behúzó hengere és a kés utáni továbbító hengere is megnyomja a fát,tehát azon a szakaszon egyenes lesz még gyaluja,miután kész párhuzamos oldalad lesz de a csavarodottság vissza áll,az nem jön ki belőle vastagolónál.
2015. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vastagoló gyaluval is lehet egyengetni. Kell hozzá egy sík deszka, a végére egy kis darab fából csinálsz rá "ütközőt", és erre teszed rá a megmunkálandó fát. A felső felét így síkba tudod gyalulni.


Egy kis kreativitással a derékszögbe gyalulás is megoldható.

2018. márc. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!