Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vill. szerelők, adjatok...

Vill. szerelők, adjatok tanácsot! 18W-s neon folytóval "hosszú" (36w) neoncső üzemeltetése. Mi történik?

Figyelt kérdés

"Kiégett" a hagyományos neoncsövem(60cm-s,18w-s) Viszont van itthon több10 db 130 centis,azt hiszem,36 wattosak.

Gondoltam én,hogy "csak" az egyik vég~érintkezőt arrébb szerelem,és bele is férne a hosszabb...DE!

Lehetséges? Működik így egyáltalán.

A neon napi 2x 3~4 percet üzemel(ne).


2015. okt. 5. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nem. sem a folytó teljesítménye nem megfelelő, sem a gyújtó értéke nem jó!

ha elektronikus az előtét, akkor meg pláne nem fog.

2015. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem elektronikus,-"hagyományos". A gyújtó univerzális,azt hiszem 4-40 van ráírva.
2015. okt. 5. 16:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Napi 10 perc üzemeléshez nem kell a neon (fénycső).
2015. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok villanyszerelő, de az tuti nem neoncső. :D
2015. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A 18 Wattos égési(üzemi) feszültsége 57 Volt.

A 36 Wattosé meg 100 Volt!

Szerinted?

2015. okt. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ok,nem neon...fénycső.

A sufniba ez van beszerelve már vagy 3 évtizede,csak reggel,és este kapcsolom fel,amíg a bicajt ki(be)tolom,és adok a nyulaimnak.

Ha nem megy,veszek rövid csövet,csak rákérdeztem,hátha...hisz sok~sok hosszú(új)csövem van.

2015. okt. 5. 17:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy leírtad, úgy nem fog működni, előttem azt is leírták miért. Ha tényleg olyan sok fénycsöved van tartalékban a hosszúakból, akár megérné átalakítani a befogatást, és beépíteni ahhoz való elektronikus előtétet is. Egyszeri kiadással életed hátralevő részére letudhatod vele a világítás gondodat a sufnidban.
2015. okt. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

előttem jót szóltak.

vegyél egy hozzá való 36W folytót. elektronikushoz nem kell gyújtó, ha mégis hagyományos folytót veszel, ahhoz meg a 4-36w gyújtó kell (ezzel a 18-22W cső nem gyullad ki!)

2015. okt. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!