Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Leszakad az olcsó spirál...

Leszakad az olcsó spirál füzet "borítója". Mit tehetek ellene/utána?

Figyelt kérdés

A klasszikus legolcsóbb füzetekből vettem egy rakással, de alig egy hónap után már a felének hiányzik az elején a keményebb oldal, fedőlap. Már a tanárok is szóltak, hogy ezzel csináljak valamit. Nem szoktam dobálni a táskám/afüzeteket, fogalmam sincs, hogy mi lehet az oka, másnál miért nem jelentkezik a probléma.

Be lehet kötni ezeket valahogy utólag úgy, hogy azért tartós is legyen? Nem szeretnék újakat venni és egy havi anyagot átmásolni mindenből.



2015. okt. 10. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, ez nálam csak egy két füzetnél fordult elő (persze spirál).

Ez azért van, mert ahogy rápakolod a könyveket, azok elkezdik húzni a füzet legfelsőbb lapját, aminek következtében kiszakad a helyéről.

Próbáld meg hogy nem a könyvek közé teszed a táskádban a füzeteket (pl. angol könyv mellett angol füzet, magyar könyv mellett magyar füzet), hanem a füzeteket rakod felülre (angol füzet, magyar füzet, angol könyv, magyar könyv). Vagy pedig rakd a könyvekbe bele a füzetet, spirállal kifele, így se fog kiszabódni.

Hát megmenteni nem hiszem hogy meglehet, új füzeteket kell szerezned. Nem kell átírni az egész tananyagot amit idén írtál, hanem elég csak az előző néhányat.

2015. okt. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél széles dobozragasztó szalagot és oldalról ragaszd be, kívül-belül.Nem szép, de ha kívülről valami olcsó díszpapírral még becsomagolod, akkor egész tűrhető lesz és biztos hogy nem fog többet szétesni.
2015. okt. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából a korábbi években nekem sem volt hasonló problémám, szerintem most kivételesen rossz minőségű füzeteket vehettem. Viszont bizonyos tanárok minden felelő füzetét átnézik, +/- pontokat adnak rá, úgyhogy ott elvárás, hogy az összes anyagrész benne legyen.

A második válaszadó ötlete izgalmasnak tűnik, lehet, hogy megpróbálom!

2015. okt. 10. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Szedd szét az egész füzetet, lyukaszd ki és tedd lefűzőbe (gyűrűskönyv). Ha van lehetőséged 4 ponton lyukasztani, az még jobb.
2015. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!